imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

„UE próbuje obrabować Polaków.” Krzysztof Bosak o planie stworzenia funduszu rekonstrukcji gospodarki europejskiej [WIDEO]

ue_zsrr_artiero_spinelli_wolnosc24.jpg


Kandydat na urząd Prezydenta RP, Krzysztof Bosak, podczas trwającego posiedzenia Sejmu zabrał głos w sprawie planu stworzenia funduszu rekonstrukcji gospodarki europejskiej, który jest forsowany przez Niemcy i Francję.

Według Bosaka plan ten opiera się założeniu, że Polska i pozostałe kraje „nowej” Unii zaczną finansować Europę Południową. Polska miałaby wnieść wkład na poziomie ponad 2% wartości PKB – dla porównania Niemcy nieco ponad 0,5%
– Sprzeciw wyraziły już Austria, Holandia, Dania, Szwecja. Tymczasem nasz rząd milczy i pokornie czeka na decyzję z Brukseli. Polska powinna być pierwszym przeciwnikiem tego bandyckiego projektu – powiedział kandydat na prezydenta.

Krzysztof Bosak wzywał z mównicy o zabranie głosu przez polski rząd w tej sprawie.
– Składam wniosek formalny o przyjęcie przez Sejm uchwały zobowiązującej rząd premiera Morawieckiego do aktywnej walki z tą próbą obrabowania Polaków albo do złożenia rezygnacji z urzędu premiera, jeżeli brakuje odwagi, żeby sprzeciwić się niekorzystnym projektom w ramach Unii Europejskiej.

źródło: wprawo.pl

 

bosakUE


Source link

Leave a Comment