imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu – kiedy chroni?

10.11team-young-specialist-doctors-standing-corridor-hospital.jpg


Martwisz się, że nagle wylądujesz w szpitalu, przez co stracisz możliwość wykonywania obowiązków zawodowych? Nie wiesz, jak zapłacisz za opiekę nad swoimi dziećmi lub zwierzętami w tym czasie? Zastanawiasz się, skąd weźmiesz pieniądze na leki? Rozwiązaniem mogą być środki pozyskane z polisy na wypadek pobytu w szpitalu. Dowiedz się, kiedy to ubezpieczenie obowiązuje.

Polisa od pobytu w szpitalu – kiedy chroni?

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu to dobrowolny produkt ubezpieczeniowy, który można wykupić jako dodatek do polisy na życie. Gwarantuje wsparcie finansowe w sytuacji, gdy – ze względów zdrowotnych – niezbędny jest pobyt w zakładzie lecznictwa zamkniętego przez określoną liczbę dni. Jednak wypłata odszkodowania nastąpi tylko, jeśli zostaną spełnione określone warunki, a więc np. gdy:

● chory spędzi na szpitalnym oddziale więcej niż 3-4 dni,

● hospitalizacja jest związana z nieszczęśliwym wypadkiem, chorobą, np. COVID-19, udarem mózgu, zawałem serca czy leczeniem za pomocą radioterapii lub chemioterapii z powodu nowotworu złośliwego.

Jednak polisa nie zawsze „zadziała”. Np. PZU odmawia wypłaty świadczenia, jeśli ubezpieczeni przebywali w hospicjach, placówkach dla przewlekle chorych, szpitalach uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych, sanatoriach czy na oddziałach dziennych.

Dokładne informacje o zakresie ochrony znajdziesz zawsze w ogólnych warunkach ubezpieczenia, czyli OWU. Warto się z nimi zapoznać przed podpisaniem umowy.

Odszkodowanie z ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu – ile można otrzymać?

Świadczenie z tytułu hospitalizacji różni się w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego czy zakresu ochrony. Maksymalna wysokość odszkodowania, np. w:

● PZU wynosi od 15 000 do 100 000 zł,

● Nationale Nederlanden to 600 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu, 2000 zł w przypadku długiego leczenia i 40 000 zł za operację,

● Allianz to 50000 zł, jednak ostateczna wysokość świadczenia zależy od przyczyny hospitalizacji,

● Aegon wynosi 500 zł za jeden dzień pobytu w szpitalu.

Warto pamiętać, że w ramach polisy na wypadek hospitalizacji można otrzymać także dodatkowe świadczenia, np. assistance. Może ono np. pokryć koszty organizacji opieki nad dziećmi lub przeprowadzenia specjalistycznych badań, np. tomografii czy konsultacji medycznych. To może być nieocenione wsparcie podczas pobytu w szpitalu.
 
Polisa na wypadek hospitalizacji – jak kupić?

Aby wykupić ochronę na wypadek pobytu w szpitalu, należy najpierw zawrzeć umowę na podstawowe ubezpieczenie. Polisa na życie jest dostępna w ofercie prawie wszystkich towarzystw. Chcesz poznać ich propozycje? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń dostępnej np. na rankingubezpieczennazycie.pl.

Na stronie znajduje się prosty formularz z pytaniami m.in. odnośnie do tego, jakiej ochrony potrzebujesz, ile zarabiasz oraz ile masz lat. Jego uzupełnienie zajmuje kilka minut. Po zebraniu wszystkich informacji system przedstawi szereg ofert ubezpieczeń. Na koniec pozostanie Ci zapoznać się z nimi, wybrać najkorzystniejszą polisę i skontaktować się z konsultantem w celu zawarcia umowy.

Odszkodowanie uzyskane w ramach ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu może pomóc Ci pokryć wszystkie koszty związane z hospitalizacją. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z takiej polisy.

Źródło informacji: Rankomat

 


Source link

Leave a Comment