imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Trzech liderów mistrzostw świata! Odległe miejsca Polaków

eck43ksyswg8psojrpoa9cyo92io8dg9.jpg


Norweg Magnus Carlsen, reprezentant Słowenii Władimir Fiedosiejew i Chińczyk Yangyi Yu z dorobkiem 7 pkt w dziewięciu rundach prowadzą po drugim dniu mistrzostw świata w szachach szybkich. Jan-Krzysztof Duda zajmuje w Samarkandzie 96. miejsce – 4,5 pkt. Oliwia Kiołbasa w turnieju kobiet jest 41.

Arcymistrz z Wieliczki zremisował w szóstej i dziewiątej rundzie z reprezentantem Hiszpanii Maksimem Chigaevem i Vugarem Asadlim z Azerbejdżanu, ale przegrał z Chińczykami Xiangyu Xu i Haowenem Xue.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polki pokonały Resztę Świata w meczu szachowym

 

Pozostali reprezentanci Polski zajmują lokaty: 129. Kacper Piorun, 134. Jakub Seemann – obaj po 4 pkt, 147. Jakub Kosakowski, 152. Grzegorz Nasuta – po 3,5 pkt. W mistrzostwach w Uzbekistanie uczestniczy 202 szachistów.

 

W turnieju kobiet po ośmiu rundach samodzielnie prowadzi startująca pod flagą FIDE Rosjanka Anastasia Bodnaruk – 7 pkt, przed Hinduską Humpy Koneru i Chinką Mo Zhai – po 6,5.

 

Najlepsza w polskiej ekipie Oliwia Kiołbasa zajmuje 41. miejsce – 4,5 pkt, a Michalina Rudzińska jest 93. – 3. Sklasyfikowano 117 zawodniczek.

 

Mistrzostwa świata w szachach szybkich zakończą się w czwartek, kiedy odbędą się cztery rundy turnieju open i trzy w zmaganiach kobiet. Natomiast w piątek i sobotę odbędzie się w Samarkandzie rywalizacja o medale w szachach błyskawicznych (21 rund).

AA, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment