imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Trzaskowski rozmawiał z Obamą – Polsat News

2299w1cvowrh4qxfkq7vcdenp1mweo2w.jpg


“Zaufanie między naszymi narodami to fundament relacji transatlantyckich” – napisał na Twitterze prezydent Warszawy, informując o spotkaniu z byłym prezydentem USA.

 

 

Trzaskowski zamieścił swój wpis także po angielsku.

 

“Ważna rozmowa” kontra “czy padły trudne pytania?”

 

“Ważna rozmowa. Pamiętajmy, że to prezydent Obama zdecydował o przyjęciu przez NATO planów ewentualnościowych obrony Polski oraz ciągłej rotacyjnej amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce od 2014. To był prezydent CZYNÓW USA dla Polski, a nie pięknych słów” – skomentował wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak.

 

 

 

 

“Dobrze wieczorem porozmawiać sobie o historii – o resecie z Putinem, niekorzystnym dla Polski układzie z Rosją, rezygnacji z tarczy antyrakietowej w Polsce” – napisał z kolei pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów – Szef Centrum Analiz Strategicznych, Norbert Maliszewski.

 

Na komentarz Maliszewskiego odpowiedział Siemoniak. “Źle wieczorem popisywać się niekompetencją” – napisał były minister obrony.

 

 

Rozmowę Trzaskowskiego z Obamą skomentował też poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. 

 

Z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w odpowiedzi na wpis Trzaskowskiego zamieścił zdjęcie posła PO Michała Szczerby w towarzystwie kartonowych figur Baracka Obamy i Hillary Clinton.

 

Wybory w Polsce i USA

 

43,5 proc. dla Andrzeja Dudy i 30,46 proc. dla Rafała Trzaskowskiego – to oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020, które we wtorek rano podała Państwowa Komisja Wyborcza. Kandydaci PiS i PO spotkają się w drugiej turze 12 lipca.

 

Na jesieni tego roku odbędą się też wybory prezydenckie w USA. Z obecnym prezydentem Donaldem Trumpem zmierzy się Demokrata Joe Biden, były wiceprezydent z czasów urzędowania w Białym Domu Baracka Obamy.

prz/ polsatnews.pl


Source link

Leave a Comment