imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

To pierwsze polskie miasto, które przyjmie uchodźców w takiej liczbie! Wybrali to zamiast pomocy na miejscu w Syrii

asp-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt To pierwsze polskie miasto, które przyjmie uchodźców w takiej liczbie! Wybrali to zamiast pomocy na miejscu w Syrii To pierwsze polskie miasto, które przyjmie uchodźców w takiej liczbie! Wybrali to zamiast pomocy na miejscu w Syrii Ogarek Polska

Jak informują media, Poznań będzie miastem, do którego trafią uchodźcy. Zgodnie z informacjami ,,Głosu Wielkopolskiego”, do przyjęcia azylantów dojdzie przy współpracy z rządem – odbyły się już pierwsze rozmowy z wiceministrem spraw zagranicznych Szymonem Szynkowskim vel Sękiem.

Rzecznik urzędu miasta Hanna Surma przyznała w rozmowie z ,,GW”, że ,,prezydenci Jacek Jaśkowiak i Jędrzej Solarski niedawno odbyli w tej sprawie rozmowę”.

Ponowili chęć przyjęcia w Poznaniu uchodźców, w oparciu i w ramach współpracy z administracją rządową

– powiedziała urzędniczka. Zgodnie z informacjami gazety, procedurą azylową objęto ok. 300 osób, z których większość stanowią Czeczeni.

Drugą opcją zaproponowaną przez stronę rządową, z której miasto nie skorzystało, było zaangażowanie w pomoc na miejscu, np. budowa szkoły w Syrii.

Portal wPolityce.pl przypomina, że to nie jedyna taka inicjatywa. Radny z PO Marek Sternalski wcześniej proponował, aby miasto ufundowało stypendia dla 5-6 syryjskich studentów, którzy mieliby dodatkowo otrzymać miejsce w akademikach oraz stypendia socjalne. Obecnie Syryjczycy czekają na wizy.

W 2017 roku prezydent Jaśkowiak zapewniał, że Poznań ,,może przyjąć uciekającą przed wojną matkę z dziećmi”.

źródło: Głos Wielkopolski / wPolityce.pl / epoznan.pl

Za: https://niezlomni.com/to-pierwsze-polskie-miasto-ktore-przyjmie-uchodzcow-w-takiej-liczbie-wybrali-to-zamiast-pomocy-na-miejscu-w-syrii/ Data publikacji: 18.09.2018

III RPjudeomasońska inwazja obcych na PolskęPartia interesów SyjonistycznychPolska neokolonią syjonizmu
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment