imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

To już hołd dla Izraela? Daniels z aprobatą kiwa głową

a-107

Strona główna > Polska > To już hołd dla Izraela? Daniels z aprobatą kiwa głową To już hołd dla Izraela? Daniels z aprobatą kiwa głową Jerzy Ulicki-Rek Polska 1

W Internecie krąży filmik z nagranym wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego, w którym mówi on o Izraelu. „Naczelnik państwa” w niezwykle entuzjastyczny sposób wypowiada się o państwie powstałym po II Wojnie Światowej. Wszystkiego z aprobatą wysłuchał Jonny Daniels.

Ktoś powiedział tutaj, wiceprzewodniczący Knesetu, o Izraelu jako o małym państwie. Izrael nie jest małym państwem, jest państwem, które udowodniło, że nie terytorium, nie ilość ludności, a siła umysłu, determinacja i odwaga stanowią o sile – mówił Kaczyński.

Izrael jest państwem na swój sposób, ale całkiem realny sposób, wielkim. Tę wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także dowód tego, że gdzieś tam nad nami jest siła – ta najwyższa – ta boska, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael jest to swego rodzaju cud naszych czasów – dodawał.

Każdy kto potrafi liczyć, każdy kto potrafi oceniać siłę państw, okoliczności ekonomiczne, okoliczności polityczne musi to przyznać. I musi też pamiętać, że dziś właśnie przeciwko temu państwu kieruje się współczesny antysemityzm. Ten który bardzo często odcina się od Holocaustu, który mówi o mowie nienawiści, który odrzuca fakty, po to by w gruncie rzeczy zaprzeczyć temu wszystkiemu, co jest w historii naszej cywilizacji ważne – podkreślał prezes PiS.

J.#Kaczynski:

"Izrael jest cudem naszych czasów" pic.twitter.com/zOCHjXTmAL

— sLawQ (@Slaw_Qh) May 3, 2019

Za: https://nczas.com

Jerzy Ulicki-Rek

https://www.polskawalczaca.com/


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment