imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Tłuszcz brzuszny i niedobór wit . D

a-14

Strona główna > Zdrowie > Tłuszcz brzuszny i niedobór wit . D Tłuszcz brzuszny i niedobór wit . D Ola Gordon Zdrowie 5

(NaturalHealth365) Czy wiesz, że koszt opieki zdrowotnej rośnie – co roku – o 5% u mężczyzn i 3% u kobiet za każdy cal tłuszczu brzusznego? Jak pokazuje duńskie badanie / Danish study, kobiety z talią ponad 37 cali / 93 cm prawdopodobnie zapłacą znacznie więcej pieniędzy w porównaniu z kobietami o idealnej talii. (oczywiście, mężczyźni również powinni być zaniepokojeni).

Niestety, większości ludzi nigdy nie powiedziano (ich lekarze), że niechciany tłuszcz brzuszny jest wskaźnikiem niedoboru wit. D. Ten jeden czynnik przychodzi z ogromnym ryzykiem finansowym (i zdrowotnym). Po przeczytaniu tego krótkiego raportu na pewno będziesz miał motywację do podjęcia działania.

To jest poważny problem zdrowotny: osoby z nadmiarem tłuszczu brzusznego są w prawdziwym niebezpieczeństwie, gdyż komórki tłuszczowe sprzyjają wzrostowi Komorek rakowych / fat cells fuel the growth of cancer cells. Jest tak dlatego, że komórki tłuszczowe produkują lektynę i adiponektynę, dwóch sprawców wywołujących teraz tak wiele zgonów poprzez zmniejszanie skuteczności leczenia raka.

Badania pokazują, że niskie poziomy wit. D wiążą się z niechcianym tłuszczem brzusznym

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że niedobór wit. D jest złą wiadomością dla zdrowia kości i dodatkowo naraża cię na takie zagrożenia takie jak otyłość, rak, cukrzyca i choroby sercowo-naczyniowe. Ale możesz nie wiedzieć, że im większy brzuch, tym większa szansa, że masz niski poziom wit. D.

Te nowe odkrycia przedstawiono w Barcelonie na rocznym spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Endokrynologów. Informacja wyszła, musimy tylko zachęcić lekarzy do czytania literatury medycznej.

Naukowcy z Leiden University Medical Center i VU University Medical Center zbadali całkowitą ilość tłuszczu w organizmie i tłuszczu brzusznego u pacjentów uczestniczących w poprzednim badaniu. Po uwzględnieniu parametrów jak ćwiczenia, konsumpcję piwa i przewlekłych chorób, naukowcy zauważyli, że tłuszcz brzuszny i całkowity wiązały się z niskim poziomem wit. D u kobiet.

I, nawiasem mówiąc, niskie poziomy wit. D powiązano ze zwiększonym tłuszczem wątroby i brzucha również u mężczyzn.

Plan działania: czas podnieść poziom wit. D

Może cię zdziwić to, że ogromny miliard ludzi na świecie ma niedobór wit. D – sprawdź pełny raport here. Większość lekarzy medycyny alternatywnej mówi, że pierwszym krokiem jest przeprowadzenie badania.

Proste i niedrogie*: zawsze dobrym pomysłem jest wiedzieć poziom wit. D (z krwi). Jeśli masz poniżej 30 ng/ml – tak jest u większości ludzi – możesz zacząć przyjmowanie suplementu by go podnieść.

Oczywiście, najlepszą metodą podniesienia poziomu wit. D jest pełne wystawienie się na 20 minut promieni słonecznych. Problem jest taki: większość ludzi żyje na wyższych szerokościach geograficznych – powyżej 30 stopni od równika. Ta wyższa szerokość geograficzna powoduje, że kąt słońca słabnie, i bardzo często nie daje wystarczająco dużo „bezpośredniego” światła słonecznego do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

I dlatego wielu lekarzy medycyny alternatywnej zaleca suplement wit. D.

Inna ważna sprawa: zdaniem raportu Harvard Medical School, kremy przeciwsłoneczne wywołują spadek poziomu wit. D, gdyż blokują światło UV. Zaleca się nie stosowanie kremu na pewnych częściach ciała, by dostać więcej wit. D z suplementu i naturalnego światła razem.

Jeśli podejrzewasz niski poziom wit. D, najlepiej zbadaj się i rozmawiaj z lekarzem o planie działań.**

Virgil Usher

Tłum. Ola Gordon

https://www.naturalhealth365.com

[*w Polsce nie ma tego badania na NFZ, można je wykonać tylko w niektórych laboratoriach i zapłacić z własnej kieszeni.

**w najbliższej aptece kupię wit. A + D3 – 50 kapsułek za 5 zł bez recepty, w innych żądają recepty. Sąsiad poprosił lekarza o receptę i dostał taką odpowiedź: czy pan jest chory, po co panu wit. D? Takich mamy lekarzy-geniuszy.]

Belly fat is affected by your vitamin D levels

Ola Gordon

http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment