imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Tłusty czwartek 2022. Ceny pączków. Jak zrobić w domu? Najlepsze przepisy

000ELFE5HMNF7P0U-C429.jpg


Tłusty czwartek 2022 już za kilka dni! To święto ruchome, a jego data zależy od tego, kiedy wypada Wielkanoc. W tym roku Wielka Niedziela będzie 17 kwietnia. Tłusty czwartek natomiast wypada 52 dni wcześniej. Czyli w 2022 roku będzie to 24 lutego.

Tłusty czwartek nie bez przyczyny ma w nazwie “tłusty”. To wtedy tradycyjnie objadamy się pączkami. Jak tłustoczwartkowe zakupy odbiją się na naszych kieszeniach w 2022 roku?

Rosnące koszty produkcji i inflacja nie omijają niestety pączków. W tłusty czwartek 2022 musimy spodziewać się podwyżek cen tych słodkości. Teoretycznie będą się one wahać od kilkudziesięciu groszy do nawet 7 zł na sztukę.

W największych sieciach handlowych ceny będą oscylować wokół 1-3 zł za sztukę tradycyjnych pączków. Więcej będzie trzeba zapłacić za pączki z bardziej wyszukanym nadzieniem czy polewą.

Przy takich cenach kupnych pączków być może warto się pokusić o zrobienie ich w domu? W zależności od użytych składników i nadzienia, pączki pieczone w domu mogą stanowić koszt od 1 do 1,5 zł.

Jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, to mamy dla was idealne miejsce do szukania odpowiedniego przepisu. W raporcie specjalnym serwisu Smaker na temat tłustego czwartku znajdziecie wszystko, co musicie wiedzieć, by wasze wypieki zachwyciły najbliższych.

Kultowe pączki Berliner – lekkie i puszyste niczym chmurka

Ekspresowe pączusie z serem, pyszne i puszyste

Pączki to oczywiście nie jedyny sposób na świętowanie tłustego czwartku. W tym dniu dużą popularnością cieszą się także faworki i róże karnawałowe. Przepisy na te pyszności także znajdziecie w Smakerze.

Róże Karnawałowe

Nie tylko pączki!

Lany chrust

A jeśli te przepisy to nadal dla was za mało, to na tłusty czwartek 2022 proponujemy jeszcze:

Przepyszne jabłka w cieście. Doskonała alternatywa dla pączków

Pieczone bananowe oponki

QUIZ: Czy znasz znaczenia najdziwniejszych polskich słów?


Source link

Leave a Comment