imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

The Times of Israel: polski premier z żydowskimi korzeniami

ak10

Strona główna &gt Polska &gt The Times of Israel: polski premier z żydowskimi korzeniami The Times of Israel: polski premier z żydowskimi korzeniami Ogarek Polska 1

Polska przysięga na nowego premiera z żydowskimi korzeniami. Mateusz Morawiecki mówi, że poprowadzi rząd „nadziei i optymizmu” z naciskiem na wzrost gospodarczy.

Mateusz Morawiecki podpisał dokument potwierdzający, że jest nowym premierem Polski w pałacu prezydenckim w Warszawie 11 grudnia 2017 r. (AFP Photo / Janek Skarżyński)

WARSZAWA, Polska – nowy premier Polski, Mateusz Morawiecki, został oficjalnie zaprzysiężony na poniedziałek wraz z członkami gabinetu, którzy służyli pod jego poprzednikiem.

Premier kraju ostatnich dwóch lat, Beata Szydło, została zaprzysiężona na wicepremiera podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

W poniedziałek w Polsce spekulowano, że gabinet może ulec natychmiastowym zmianom. Okazało się, że tak nie jest, ponieważ inni ministrowie składali przysięgę pojedynczo i podpisywali oświadczenia zobowiązujące do przestrzegania Konstytucji.

Morawiecki, który wcześniej zajmował stanowiska wicepremiera i ministra finansów i rozwoju, został wybrany w zeszłym tygodniu na szefa rządu Jarosława Kaczyńskiego, potężnego przywódcy rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Kaczyński uczestniczył w ceremonii przekleństwa.

Mateusz Morawiecki (R), nowo mianowany premierem Polski, uścisnął dłoń lidera partii PiS Jarosława Kaczyńskiego w pałacu prezydenckim w Warszawie 8 grudnia 2017 r.
(AFP Photo / Janek Skarżyński)

Nowy premier, który ma żydowskie korzenie , powiedział, że jego zadaniem będzie także zachowanie polskiej tożsamości narodowej i kultury.

„To będzie rząd kontynuacji” oraz „nadziei i optymizmu”, powiedział Morawiecki, dodając, że dobrobyt dla rodzin, dobrze płatne prace i przystępne cenowo mieszkania będą priorytetami.

Szydło było popularne wśród Polaków, ale wizerunek kraju za granicą ucierpiał na skutek odmowy konserwatywnego rządu przyjęcia imigrantów, pogoń za wycinką w dziewiczym lesie i bardziej asertywnej postawy wobec Niemiec.

Być może najbardziej krytycznym punktem kontrowersji był sposób, w jaki Prawo i Sprawiedliwość skonsolidowało kontrolę rządu nad sądownictwem, co Unia Europejska uważa za naruszenie rządów prawa.

Nowy premier Polski Mateusz Morawiecki (R) i ustępująca premier Beata Szydło uczestniczą w ceremonii przeklinania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 8 grudnia 2017 r. (AFP Photo / Janek Skarżyński)

Wyjaśniając przestawienie się na przywództwo, przedstawiciele partii stwierdzili, że rząd musi skupić się na gospodarce, która wzrosła w ostatnich latach, ale jest postrzegana jako potrzeba innowacji – oraz poprawić pozycję Polski w Unii Europejskiej i innych krajach zagranicznych. .

Morawiecki, były bankier, który mówi po angielsku i niemiecku, jest postrzegany jako lepiej przygotowany do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Cele te można osiągnąć dzięki „kwitnącej gospodarce, gdy wszystkie filary gospodarki rozwijają się” – powiedział.

Ma zamiar wygłaszać swoje pierwsze polityczne przemówienie we wtorek w polskim parlamencie, a w środę będzie musiał głosować za zaufaniem ze strony prawodawców. Partia rządząca ma większość w parlamencie, więc jego aprobata na premiera jest prawie pewna.

Morawiecki zasugerował wcześniej, że w styczniu nastąpią pewne zmiany w rządzie.

źródło: https://www.timesofisrael.com/poland-swears-in-new-prime-minister-with-jewish-roots/

Za: http://att.neon24.pl/post/144723,the-times-of-israel-polski-premier-z-zydowskimi-korzeniami

Data publikacji: 23.07.2018

Partia interesów SyjonistycznychPolska neokolonią syjonizmużyd Morawiecki
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment