imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Teleexpress Inwestycyjny: PPK i PPE – czyli więcej o Twojej emeryturze, ważnym wsparciu od Twojego pracodawcy

DOC.20220513.42446324.1.jpg


W piątek, 20 maja, zapraszamy na trzeci odcinek z cyklu eksperckich rozmów na temat oszczędzania i finansowania. Gościem Teleexpressu Inwestycyjnego będzie prezes PFR Portal PPK Robert Zapotoczny, z którym porozmawiamy m.in. o korzyściach płynących z oszczędzania w programach: Pracownicze Plany Kapitałowe oraz Pracowniczy Program Emerytalny.

Pracownicze Plany Kapitałowe to powszechny system gromadzenia prywatnych oszczędności przez pracowników, współfinansowany przez pracodawców i państwo. Pracowniczy Program Emerytalny to sposób grupowego oszczędzania w ramach przedsiębiorstwa, gdzie przede wszystkim to pracodawca odkłada środki dla swoich pracowników na prywatną emeryturę.

Jakie są zasady działania tych programów? Jakie korzyści może nam dać oszczędzanie pieniędzy przy wykorzystaniu tych programów? W jaki sposób inwestowane są środki i jak sprawdzić, ile pieniędzy zostało zgromadzonych na naszą emeryturę? Na pytania te odpowie Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.

Zapraszamy do zadawania pytań naszemu gościowi (platforma Zoom, sesja Q&A). Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3PkwnqY.

Transmisja live: https://biznes.pap.pl, https://debata.infostrefa.tv, https://pap-mediaroom.pl

Partnerem merytorycznym spotkania jest PFR Portal PPK.

Teleexpress Inwestycyjny jest częścią projektu edukacyjnego Strefa Wiedzy Inwestycyjnej, w ramach którego organizowane są rozmowy i debaty dotyczące efektywnego oszczędzania, inwestowania, zarządzania finansami osobistymi, prowadzenia i rozwijania biznesów. Do udziału w spotkaniach zapraszamy praktyków biznesu, inwestorów, ekonomistów, ekspertów rynkowych w swoich dziedzinach, którzy w przystępny sposób będą opowiadać i tłumaczyć zagadnienia inwestycyjne.

Partnerem projektu Strefa Wiedzy Inwestycyjnej jest Klub Inwestorek Indywidualnych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment