imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Teatr Żydowski dostanie 150 milionów

a200a-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt Teatr Żydowski dostanie 150 milionów Teatr Żydowski dostanie 150 milionów Ogarek Polska 6

Rada Warszawy postanowiła przyznać pieniądze na rewitalizację i adaptację kamienicy, która w ciągu najbliższych kilku lat stanie się stałą siedzibą Teatru Żydowskiego. Samorządowcy postanowili wpompować w ten projekt blisko 150 milionów złotych, aby żydowska inicjatywa nie musiała tak jak obecnie wystawiać swoich sztuk w kilku różnych lokalizacjach i nawiązywała do przedwojennego charakteru miasta.

Wspomniane wyżej środki zostaną wydane przede wszystkim na generalny remont kamienicy znajdującej się przy ulicy Próżnej 14, gdzie swoją siedzibę poza Teatrem Żydowskim ma mieć również Centrum Kultury Jidysz. Wybudowana jeszcze w XIX wieku popularna czynszówka jest jednym z niewielu zachowanych do dzisiaj symboli życia społeczności żydowskiej w Warszawie, a po odbudowie w jej środku znajdą się trzy sceny oraz pomieszczenia dla wspomnianego Centrum.

„Teatr Żydowski to jeden z najważniejszych strażników kultury żydowskiej w stolicy, ale i całej Polsce. Stworzenie siedziby, na miarę XXI wieku, dla tej instytucji jest dla nas zadaniem priorytetowym. To nasze zobowiązanie, ale też i odpowiedzialność za kulturę, która była przed wojną stałym elementem krajobrazu Warszawy” twierdzi radna Małgorzata Zakrzewska z Platformy Obywatelskiej.

Na podstawie: tvp.info.

Za: http://autonom.pl/?p=23296 Data publikacji: 1.09.2018

III RPjudeopoloniaPO-PiSPolska neokolonią syjonizmu
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment