imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Taylor Hawkins nie żyje. Perkusista Foo Fighters miał 50 lat

f7c792v55t8k4obkemiy7v6cficex6db.jpg


Taylor Hawkins, perkusista zespołu Foo Fighters nie żyje. Miał 50 lat

Zespół jest wstrząśnięty stratą ukochanego Taylora Hawkinsa. Łączymy się z jego najbliższą rodziną i prosimy o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie – informacja o takiej treści pojawiła się na profilu zespołu Foo Fighters. Perkusista grupy miał 50 lat. Jego ciało znaleziono w Bogocie – jednym z miast trwającej trasy koncertowej.

Taylor Hawkins był amerykańskim muzykiem, najbardziej znanym jako perkusista zespołu Foo Fighters.

 

Przed dołączeniem do zespołu w 1997, był gościnnym perkusistą Alanis Morissette. W 2008 udzielił głosu w chórkach na albumie Queen + Paul Rodgers – The Cosmos Rocks, w utworze C-lebrity. W 2010 założył zespół Taylor Hawkins & the Coattal Riders; w maju tego samego roku odbył się koncert tego zespołu w Londynie; jako goście na koncercie wystąpili muzycy Queen: Brian May i Roger Taylor.

 

Taylor Hawkins został znaleziony martwy w BogociePAP/EPA/Carlos Ortega

Taylor Hawkins został znaleziony martwy w Bogocie

 

 

W 2005 r. został uznany przez brytyjski magazyn Rhythm za Najlepszego rockowego perkusistę. Od 1997 zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. W 2001 wpadł w dwudniową śpiączkę po zmieszaniu alkoholu i środków przeciwbólowych.

 

“Jego muzyczna dusza i śmiech będą z nami na zawsze. Naszymi sercami łączymy się z jego żoną, dziećmi i rodziną oraz prosimy o uszanowanie ich prywatności w tym niewyobrażalnie trudnym czasie” – czytamy w zamieszczonym na Twitterze oświadczeniu.

 

Grupa przebywa obecnie w Ameryce Południowej. Muzycy mieli wystąpić na Festival Estéreo Picnic w Bogocie w Kolumbii. W tym mieście znaleziono ciało muzyka. 

msl/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment