imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Tauron Liga: Developres odwrócił losy meczu w Bydgoszczy

Gospodynie efektownie rozpoczęły to spotkanie. Gdy Magdalena Hawryła popisała się asem serwisowym, było 5:1, ale gra bardzo szybko się wyrównała. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 18:18, a końcówkę zdominowały gospodynie. Seria dobrych zagrywek Marty Ziółkowskiej pozwoliła odskoczyć na kilka oczek. Alexandra Dascalu wywalczyła piłkę setową (24:19), a autowy atak Jeleny Blagojević zakończył tę część meczu (25:20).

W drugiej odsłonie długo dominowały rzeszowianki. Po ataku Blagojević było 12:17 i wydawało się, że szanse gospodyń na odwrócenie losów tej partii stopniały do minimum. Bydgoszczanki zerwały się jednak do odrabiania strat i dokonały tego właściwie w jednym ustawieniu (17:17). Kluczowe dla losów seta były dwa punktowe bloki Regiane Bidias w końcówce (23:21). Skuteczny atak brazylijskiej przyjmującej dał piłkę setową, a chwilę później Ziółkowska ustaliła wynik seta na 25:22, popisując się asem serwisowym.

Rzeszowianki wróciły do gry w trzeciej partii, a ważną rolę odegrała Blagojević, która od początku seta poderwała koleżanki do walki. Przyjezdne odskoczyły rywalkom w środkowej części seta (13:16), a później jeszcze powiększały punktowy dystans. Dobra postawa w obronie, skuteczna gra Kiery Van Ryk w ataku były ich atutami. Błąd rywalek dał ekipie Developresu piłkę setową (17:24), a efektowny atak hakiem w wykonaniu Blagojević przyniósł ostatni punkt (18:25).

Set numer cztery rozpoczął się po myśli gospodyń (6:3), ale szybko zgasły i inicjatywę odzyskał Developres. W środkowej części wynik wyraźnie rozjechał się na niekorzyść Pałacu (11:16) i rzeszowianki były na najlepszej drodze do przedłużenia meczu. W końcówce bydgoszczanki ruszyły jeszcze do odrabiania strat, zmniejszyły różnicę (21:23), przyjezdne zdołały jednak postawić kropkę nad “i”. Van Ryk zamknęła tę część meczu skutecznym atakiem (22:25).

W tej sytuacji zwycięzcę meczu miał wyłonić tie-break. W nim, przy zmianie stron trzy oczka zaliczki miały siatkarki Pałacu (8:5). Rzeszowianki zdołały jednak odrobić straty – po autowym ataku Bidias było 9:9. Zacięta walka obu ekip doprowadziła do emocjonującej końcówki. Van Ryk wywalczyła piłkę meczową dla przyjezdnych (12:24), bydgoszczanki obroniły się w kolejnej akcji, ale skuteczny blok Developresu zakończył mecz (13:15).

Najwięcej punktów: Ewelina Żurowska (24), Regiane Bidias (20), Alexandra Dascalu (12), Marta Ziółkowska (10) – Pałac; Jelena Blagojević (24), Kiera Van Ryk (19), Gabriela Polańska (11), Anna Stencel (10). MVP: Jelena Blagojević (23/43 = 53% skuteczności w ataku + 1 punktowy blok; przyjęcie pozytywne – 37%, perfekcyjne – 15%.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:20, 25:22, 18:25, 22:25, 13:15)

Pałac: Regiane Bidias, Magdalena Hawryła, Alexandra Dascalu, Ewelina Żurowska, Marta Ziółkowska, Agata Michalewicz – Monika Jagła (libero) oraz Magdalena Mazurek, Julia Reszelewska (libero), Paulina Reiter, Natalia Lijewska. Trener: Piotr Matela.
Developres: Gabriela Polańska, Marta Krajewska, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Alexandra Lazić – Aleksandra Krzos (libero) oraz Magdalena Grabka, Aleksandra Rasińska, Daria Przybyła (libero), Anna Stencel. Trener: Stephane Antiga.