imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Targi China International Import Expo (CIIE) 2021: nowe możliwości odbudowy po pandemii COVID

pic1_CIIE.jpg


Fot. PR Newswire/CIIE

SZANGHAJ, 5 listopada 2021 r. /PRNewswire/ — W dniu 5 listopada 2021 r. w Narodowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym (Szanghaj) uroczyście otwarto CIIE, pierwsze na świecie specjalistyczne targi importowe na poziomie krajowym. Zapoczątkowana przez chiński rząd w 2018 roku konferencja CIIE od początku stanowiła ważną platformę dla otwarcia narodu i poprawy międzynarodowej współpracy gospodarczej i wolnego handlu między krajami.

Z biegiem lat CIIE stała się jeszcze sprawniej zorganizowana, profesjonalna i cyfrowa.

Czwarta edycja CIIE, obejmująca szerszy zakres branż, przyciągnęła 3000 wystawców ze 127 krajów i regionów, którzy wzięli udział w Wystawie Biznesowej. Trzy organizacje międzynarodowe i 58 krajów z pięciu kontynentów, szczególnie tych zaangażowanych w Inicjatywę Pasa i Szlaku, biorą udział w Krajowej Wystawie online.

Wystawa Biznesowa obejmuje takie obszary wystawiennicze, jak: produkty spożywcze i rolne, motoryzacja, inteligentny przemysł i technologie informacyjne, dobra konsumpcyjne, sprzęt medyczny i produkty ochrony zdrowia oraz handel usługami. Utworzono również trzynaście podsektorów tematycznych, w których prezentowane są najnowsze wyroby i innowacje związane z energią niskoemisyjną i ochroną środowiska.

Całkowita powierzchnia wystawiennicza tegorocznych targów CIIE została zwiększona do 366000 metrów kwadratowych. Ponad 80 procent przedsiębiorstw z listy Fortune Global 500 oraz wiodących firm z branży, które uczestniczyły w zeszłorocznej edycji CIIE, powróciło na targi i zaprezentuje produkty, które zadebiutują w skali ogólnoświatowej lub regionalnej. Wśród tych podmiotów znajdują się trzy największe na świecie domy aukcyjne, trzy największe grupy zajmujące się modą i luksusowymi artykułami konsumpcyjnymi, cztery największe firmy handlujące zbożem, dziesięć największych grup samochodowych oraz dziesięć największych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją urządzeń medycznych.

Do udziału w wystawie zgłosiło się także więcej przedsiębiorstw z krajów położonych wzdłuż Pasa i Szlaku, krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz krajów najsłabiej rozwiniętych. Odnotowano również stały wzrost liczby zagranicznych małych i średnich przedsiębiorstw uczestniczących w CIIE jako grupy.

W tym roku przypada 20. rocznica przystąpienia Chin do Światowej Organizacji Handlu. Z tej okazji Międzynarodowe Forum Gospodarcze Hongqiao, które jest integralną częścią CIIE, przeprowadzi forum wysokiego szczebla pod hasłem „Wzajemna korzyść i owocne rozwiązanie dla wspólnej przyszłości”, aby zaprezentować dorobek Chin na przestrzeni 20 lat oraz ich wiarę w osiągnięcie celu, jakim jest otwarcie na wyższy poziom w Nowej Erze. Forum opublikuje również „Światowy Indeks Otwarcia”, który ocenia stopień otwartości 129 światowych gospodarek od 2008 roku.

W tym przełomowym momencie ogólnoświatowej walki z COVID-19 i światowej odnowy gospodarczej powodzenie konferencji CIIE pokazałoby determinację Chin w promowaniu zrównoważonego światowego rozwoju gospodarczego, globalizacji i budowaniu nowego paradygmatu rozwoju dla swojej gospodarki i społeczeństwa.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1077995/CIIE_Logo.jpg

Materiał zdjęciowy – https://mma.prnewswire.com/media/1678050/pic1_CIIE.jpg

Materiał zdjęciowy – https://mma.prnewswire.com/media/1678051/pic2_CIIE.jpg

Źródło: CIIE

KONTAKT:

Nie Qingxin

tel. +86-21-67008870 / 67008988

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment