imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Tancerze mają sposób na koronawirusa. To “kwarantaniec”

sejvp3fnx1cyn6vgeqhj11veg3avx1ca.jpg


– Jest nas wielu, jesteśmy różnorodni, ale dzielimy się naszą pasją: sztuką tańca – mówią o sobie artyści, którzy okres przymusowej izolacji w domach w związku z pandemią koronawirusa postanowili wykorzystać w twórczy sposób.

 

Tak powstał pomysł na choreografię, w której sceną były własne mieszkania tancerzy.  

 

Tyle etiud, ilu tancerzy

 

Etiud jest tyle, ilu tancerzy, czyli 157. – Udowadniamy, że mimo tego, że jesteśmy w zamknięciu, możemy tworzyć zgrany zespół – mówiła reporterowi Polsat News Paulina Wycichowska, pomysłodawczyni “kwarantańca”.

 

ZOBACZ: Polski hit sieci! Policjanci tańczą “Y.M.C.A.” dla dzieci w kwarantannie

 

Każdy z artystów miał 5 sekund, by przekazać tańcem ważną wiadomość.

 

– Takie jest zadanie sztuki – przetwarzanie rzeczywistości. Ona daje szansę pokazania tej sytuacji nie jako beznadziejnej, ale jako potencjalnie kreatywnej – powiedziała Natalia Draganik Franke.

 

  

 

“Taniec łączy”

 

Artyści nagrywali swoje występy telefonami. Znali tylko muzykę i hasło “taniec łączy”.

 

– Możemy zainspirować innych, bo ruszając się, tańcząc, łatwiej utrzymywać pozytywnego ducha w tym zamknięciu – dodała Paulina Wycichowska.

 

Wirus nie zna granic. Taniec, ma być na to odpowiedzią. Małgorzata Dzieżon zatańczyła w projekcie “kwarantańca” w Hong Kongu.

 

– Chciałam podzielić się tym szerokim niebem i wlać w innych nadzieję, że ta sytuacja izolacji, z którą się zmagamy, kiedyś się skończy – mówiła Dzieżon.

 

ZOBACZ: #CzytamyDlaDzieci – Fundacja Polsat zabiera najmłodszych w bajkową podróż na Instagramie

 

Swoją etiudę w projekcie ma również legenda polskiego tańca, choreografka prof. Ewa Wycichowska. – Potrafimy dzielić się tańcem, nawet w małej przestrzeni, że zwierzątkami. Warto spróbować, to nie jest trudne – powiedziała prof. Wycichowska.

 

“Kwarantaniec” ma też zwrócić uwagę na sytuację tancerzy, którzy bez sceny tracą możliwości pracy.

emi/grz/ Polsat News


Source link

Leave a Comment