imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Tajlandia. Niezwykle rzadki poród. Na świat przyszły bliźnięta słoni

000JBKOBM4NYXQWC-C461-F4.jpg


Niezwykłe narodziny miały miejsce w parku Ayutthaya Elephant Palace & Royal Kraal w południowej Tajlandii. 36-letnia słonica o imieniu Chamchuri urodziła bliźnięta – podał portal BBC. 

Poród drugiego malucha przeraził matkę, tak bardzo, że niemal rozdeptała córeczkę. Jeden z opiekunów, który usiłował odepchnąć matkę od noworodka, ma w rezultacie złamaną nogę. – Byłem tak szczęśliwy, że nie czułem bólu – powiedział BBC. Po jakimś czasie matka przyjęła także drugie dziecko. Noworodki ważyły 50 i 60 kg.

Słoniątka są tak małe, że opiekunowie musieli przygotować dla nich specjalny stopień, dzięki któremu mogą wspiąć się wystarczająco wysoko, aby ssać – poinformował w piątek portal.

Niezwykłe narodziny w tajlandzkim zoo. Świat powitał bliźniacze słonie

Według organizacji badawczej Save the Elephants bliźnięta słoni przychodzą na świat raz na sto porodów, a urodziny różnopłciowych bliźniąt są jeszcze rzadszym przypadkiem. – Wszyscy wiwatowaliśmy, bo to był cud – powiedziała BBC weterynarz Lardthongtare Meepan.

Słonie są uważane za święte w Tajlandii, gdzie większość populacji to buddyści. Są także symbolem narodowym.

Od chwili narodzin bliźniąt ogórd Ayutthaya Elephant Palace i Royal Kraal prowadzi transmisje w mediach społecznościowych. Zwiedzający park mogą zobaczyć bliźnięta, ale dopiero po zdezynfekowaniu butów i rąk.

Maluchy zgodnie z tajskim zwyczajem otrzymają imiona siedem dni po urodzeniu.

Borys o Mateckim na dachu Sejmu: To jest po prostu kompromitujące/Polsat News/Polsat News


Source link

Leave a Comment