imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Tajemnicze spotkanie polityków PiS z lobby tytoniowym

aw

Strona główna > Polska > Tajemnicze spotkanie polityków PiS z lobby tytoniowym Tajemnicze spotkanie polityków PiS z lobby tytoniowym Jacek Polska 0

W połowie maja w Sejmie miało odbyć się spotkanie ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości z przedstawicielami Philip Morris Polska, czyli jednego z największych koncernów tytoniowych na świecie. Zdaniem mediów mogło tym samym dojść do nielegalnej formy lobbingu, zaś prezes Jarosław Kaczyński po doniesieniach dziennikarzy zakazał działaczom swojego ugrupowania spotkań o charakterze lobbystycznym.

Jak informuje portal internetowy radia RMF FM, spotkanie za zamkniętymi drzwiami miał zorganizować wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, zaś mieli wziąć w nim udział ważni posłowie PiS oraz przedstawiciele koncernu tytoniowego Philip Morris Polska. W trakcie rozmów lobbyści mieli przekonywać parlamentarzystów na podstawie posiadanych badań, iż nowoczesne wyroby tytoniowe są dużo mniej szkodliwe niż tradycyjnych papierosów.

W spotkaniu poza Terleckim mieli uczestniczyć między innymi były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wiceminister zdrowia Zbigniew J. Król oraz szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos. Budzi ono sporo wątpliwości pod względem prawnym, ponieważ najprawdopodobniej doszło do złamania przepisów ustawy o działalności lobbingowej – Kancelaria Sejmu przyznaje bowiem, że wizyta przedstawicieli Philip Morris Polska nie została oficjalnie zarejestrowana przez parlament.

Na doniesienia RMF FM zareagował szef PiS-u. Oficjalny profil ugrupowania na Twitterze poinformował, że Kaczyński wydał zakaz spotykania się z lobbystami poza rozmowami przeprowadzanymi zgodnie z zapisami ustawy o działalności lobbingowej. W innym przypadku osoby uczestniczące w podobnych wydarzeniach będą posądzone o złamanie partyjnego statutu.

Na podstawie: rmf24.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=27250

4.07.2019

Jacek III RPPiSPolska neokolonią syjonizmu
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment