imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Szymon Hołownia: Na stole powinny teraz wszystkie opcje, od jednej listy do samodzielnych startów

woffx9vir2359exhpm7j2d2w5uoooqbr.jpg


– 2023 przejdzie do historii, bo będzie to rok, w którym Polską przestanie rządzić Jarosław Kaczyński – powiedział Szymon Hołownia na pierwszym krajowym zjeździe partii Polska 2050, na którym został wybrany przewodniczącym ugrupowania. Mówił też, ze jeśli jego formacja będzie współtworzyć rząd to spółkami Skarbu Państwa nie będą zarządzać osoby związane z politykami, lecz “profesjonalni fachowcy”.

Szymon Hołownia w swoim wystąpieniu przypomniał o nadchodzących wyborach parlamentarnych. Nie ogłosił jednak, czy jego ugrupowanie będzie chciało znaleźć się na jednej, wspólnej liście opozycji.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia o opozycji: Połamali własne sumienia

 

Podkreślił za to, że od jednej listy ważniejsze jest to, że “po wyborach opozycja stworzy jeden, wspólny, ale różnorodny, mądry tą różnorodnością rząd”.

 

– Od kilku miesięcy stoimy na stanowisku, że na stole powinny teraz być wszystkie opcje, od jednej listy do samodzielnych startów – powiedział Hołownia, zaznaczając, że decyzja co do wspólnej listy opozycji powinna być oparta na obiektywnej, rzetelnej analizie. 

Szymon Hołownia: Kaczyński robi was w konia

Lider partii Polska 2050 stwierdził, że “opozycja wygra te wybory, dzięki temu, że się różni”. Ocenił też, że Sejm trzeba będzie “przewietrzyć”. Ogłosił również planowane zmiany w państwowych spółkach.

 

Jeśli Polska 2050 będzie w rządzie, to w Orlenie nie będzie ludzi Kaczyńskiego, Tuska, Hołowni, Kosiniaka-Kamysza, Czarzastego ani Biedronia, bo Orlenem, tak jak każdą spółką rządową i samorządową będzie kierował wybrany w przejrzystej procedurze, apolityczny, profesjonalny do bólu fachowiec – zapowiedział.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia w programie “Gość Wydarzeń”: Ten rząd jest patologiczny, bo trzyma się na hakach

 

Przewodniczący ugrupowania mówił o toczącej się od 20 lat świętej wojnie dwóch klanów, której “ma serdecznie, po samą kokardę dość”. – Kaczyński robi was w konia – zwrócił się do wyborców.

 

– 2023 przejdzie do historii, bo będzie to rok, w którym Polską przestanie rządzić Jarosław Kaczyński – przewidywał Hołownia.

adn/wka/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment