imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Sztuczne słodziki są toksyczny dla bakterii jelitowych

a-149

Strona główna &gt Zdrowie &gt Sztuczne słodziki są toksyczny dla bakterii jelitowych Sztuczne słodziki są toksyczny dla bakterii jelitowych a303 Zdrowie 0

Artykuł opublikowany w magazynie Molecules przez naukowców z Uni­wersytetu Ben-Guriona w Negew w Izraelu i Uniwersytetu Technologicznego Nanyang w Singapurze informuje, że sztuczne słodziki i suplementy odżywcze dla sportowców zatwierdzone przez FDA są tok­syczne dla bakterii jelitowych.

Wspólne badania wyżej wymienio­nych naukowców wykazały względną toksyczność sześciu sztucznych substan­cji słodzących (aspartamu, sukralozy, sacharyny, neotamu, adwantamu i acesulfamu potasu-k) oraz 10 suplemen­tów odżywczych przeznaczonych dla sportowców zawierających te sztuczne słodziki. Bakterie rezydujące w układzie pokarmowym stały się toksyczne po wystawieniu ich na działanie zaledwie jednego miligrama na mililitr sztucznych słodzików.

Sztuczne słodziki są stosowane w nie­zliczonych produktach spożywczych i na­pojach bezalkoholowych o obniżonej za­wartości cukru. Wiele osób spożywa ten dodatek, nawet o tym nie wiedząc. Ponadto sztuczne słodziki identyfikuje się jako nowe zanieczyszczenia środowi­ska i można je znaleźć w wodzie pitnej i powierzchniowej oraz w warstwach wo­donośnych wód gruntowych.

Źródło: ScienceDaily.com

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/10/181001101932.htm

Tłum. Nexus

–udostępnień FacebookFacebook TwitterTwitter EmailEmail a303

„Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa” – Jezus Chrystus do żydowskich faryzeuszy w Ewangelii św. Jana 8:44


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment