imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego złożył rezygnację

pilne-c-maxi.jpg


Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Maciej Materka podał się do dymisji. W oświadczeniu umieszczonym na stronie służby nie podano powodu rezygnacji.

W dniu 20 października 2022 roku podjąłem decyzję o zakończeniu służby i na ręce Prezesa Rady Ministrów złożyłem rezygnację z funkcji Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego – poinformował Materka.

Gen. bryg. Materka: Zostawiam służbę ukompletowaną

Dodał, że “po prawie pięciu latach pracy na tym stanowisku pozostawiam Służbę ukompletowaną, dobrze wyposażoną i doskonale przygotowaną do realizacji jej ustawowych zadań, a przede wszystkim gotową do stawienia czoła bieżącym zagrożeniom i wyzwaniom”. 

 

“Przez ten czas Służba nawiązała i pogłębiła relacje z partnerami zagranicznymi, co znacznie wpłynęło na rozwój jej potencjału w zakresie współdziałania kontrwywiadowczego, operacyjnego i cyberbezpieczeństwa. Istotnie zwiększyła się aktywność SKW w operacjach sojuszniczych oraz kontrybucja w NATO” – napisał gen. bryg. Maciej Materka w oświadczeniu opublikowanym na stronie Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Podziękowania dla współpracowników i rodziny

Gen. bryg. Maciej Materka podziękował wszystkim “żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Służby Kontrwywiadu Wojskowego za udzielone mi wsparcie, za ich codzienny trud i wkład pracy na rzecz bezpieczeństwa Państwa, a także za postawę, która była dla mnie inspiracją”. Wyjątkowe podziękowania skierował do swoich zastępców, kadry kierowniczej, szefa MON Mariusza Błaszczaka oraz ministra Mariusza Kamińskiego oraz swojej rodzinie.

Dodał, że nadal pozostanie “aktywny w obszarze bezpieczeństwa w sferze publicznej”.

 

Więcej informacji wkrótce.

pgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment