imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Szef Ryanaira: budowa portu w Radomiu to najgłupszy pomysł w historii Polski

wt5ba5nostcnykenyfzhnjuodthuqi13.jpg


– PPL robi bardzo złą robotę, jeśli chodzi o Modlin, ale wkrótce na pewno zdadzą sobie sprawę z tego, że nie ma innej drogi niż rozbudowa – powiedział Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair. Zwrócił uwagę na problemy z przepustowością na innych lotniskach. Jego rozwiązaniem ma być budowa portu w Radomiu. O’Leary nazywał ten pomysł “najgłupszym w historii Polski”.

Ryanair w ciągu najbliższego roku planuje przewieźć nawet 14 mln pasażerów w naszym kraju. Najwięcej lotów zaplanowanych jest z Krakowa.

 

ZOBACZ: Francja. Powrót do normalności w branży lotniczej po 2025 roku. “Przewidywania są ostrożne”

 

Szef linii lotniczej w rozmowie z portalem fly4free.pl przekazał, że jego zdaniem lotnisko w Modlinie powinno zostać rozbudowane, dzięki czemu port mógłby obsługiwać nawet 10 mln pasażerów rocznie. – PPL robi bardzo złą robotę, jeśli chodzi o Modlin, ale wkrótce na pewno zdadzą sobie sprawę z tego, że nie ma innej drogi niż rozbudowa – mówi O’Leary w rozmowie z fly4free.pl.

Budowa portu w Radomiu

Zwraca uwagę na problemy z przepustowością na innych lotniskach. Rozwiązaniem tego problemu ma być budowa portu w Radomiu. Szef Rayanaira nazywa ten pomysł “najgłupszym w historii Polski”.

 

– Nigdy nie będziemy latać z Radomia – mówi. Dodaje, że “budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach 50-tych XX wieku”.

 

Więcej na ten temat przeczytasz w Interii.

msl/Interia

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment