imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Szef American Jewish Congress oskarża Polski rząd o przemysłowe mordowanie Żydów

a-82

Strona główna &gt Polska &gt Szef American Jewish Congress oskarża Polski rząd o przemysłowe mordowanie Żydów Szef American Jewish Congress oskarża Polski rząd o przemysłowe mordowanie Żydów a303 Polska 5

Szef American Jewish Congress kompletnie odleciał i w artykule dla „Jerusalem Post” oskarża Polski rząd na uchodźstwie o „przemysłowe” mordowanie Żydów w czasie II Wojny Światowej. Przykładem tego ma być spalenie żywcem członków jego rodziny.

Jack Rosen, szef American Jewish Congress, opublikował artykuł, w którym porusza „problematykę Izraelskiego i Polskiego ustawodawstwa w zakresie Holocaustu” i wyjaśnia nam, nie do końca rozumiejącym, dlaczego to takie ważne dla Żydów.

Jego zdaniem zadaniem każdego Żyda jest bezkompromisowa obrona innych Żydów w przypadku ataków. W tym duchu moim obowiązkiem jest krytykowanie państwa Izrael za podpisanie wspólnego oświadczenia z Polską – pisze Rosen.

W dalszej części artykułu Rosen pisze o tym, że całe zastępy Polaków przymykały oczy na współpracę rządu na uchodźstwie z Nazistami. Rząd był Polski, ale nie współpracował z rządem niemieckim tylko bliżej nieokreślonymi Nazistami.

Wspólne oświadczenie polsko-izraelskie jest sprzeczne z ustaleniami historyków i nie potępia narastającego polskiego antysemityzmu – dodaje Rosen. Szef American Jewish Congress pisze też, że Polski rząd nie dość, że w żaden sposób nie chronił Żydów, to jeszcze brał udział w ich mordowaniu na skalę przemysłową.

Rosen ma na to „niezbite dowody”: moja własna polska żydowska rodzina została spalona żywcem podczas wojny przez Polaków, którzy rzekomo chcieli ich chronić. Jak dodaje jest on z pokolenia Żydów, którzy z ogromną nadzieją patrzyli na powstanie państwa Izrael.

Teraz jednak, jak wielu innych ortodoksyjnych Żydów, jest rozczarowany postawą państwa Izrael i podpisaniem wspólnej polsko-żydowskiej deklaracji. Kocham państwo żydowskie, ale nigdy nie zgodzę się na rewizjonizm historyczny, zwłaszcza gdy uderza to w Żydów – podsumowuje.

Źródło: https://nczas.com/2018/07/19/totalny-odlot-szef-american-jewish-congress-oskarza-polski-rzad-o-przemyslowe-mordowanie-zydow/


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment