imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Szczepienia w Polsce. “Przekroczyliśmy 20 mln”

a8ysviiv4an8bympkrgyxx63nmoquswz.jpg


Przekroczyliśmy 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką – poinformował w sobotę na Twitterze szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

“Cel wyznaczony przez premiera Morawieckiego zakładał wykonanie 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką do końca czerwca. Ten bilans udało się osiągnąć już dzisiaj. To efekt ciężkiej pracy tysięcy osób zaangażowanych w NPS. Wszystkim serdecznie dziękuję” – napisał na Twitterze Dworczyk.

 

Z rządowego zestawienia podanego w sobotę przed południem na stronie gov.pl. wynikało, że w Polsce wykonano dotąd 19 525 032 szczepień przeciw COVID-19.

 

ZOBACZ: Chiny. Kanton zamknął dzielnicę po tym, jak pojawiły się tam nowe przypadki zakażeń

 

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, było 6 562 897 osób.

 

Do Polski dostarczono dotąd 20 382 130 dawek. 19 831 060 z nich dotarło do punktów szczepień.

 

Cztery preparaty 

 

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki.

 

Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, mogą być zaszczepione przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

zdr/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment