imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Szczepienia przeciw COVID-19. Akcję zaczęły promować Teletubisie

ocbsuyb7jnt4cne3obfaaicc2yozxdxo.jpg


Do akcji szczepień przeciw koronawirusowi “włączyły się” bajkowe Teletubisie

“Wszyscy jesteśmy zaszczepieni!” – “ogłosiły” Teletubisie na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jak dodano, popularne stworki z brytyjskiego serialu dla dzieci przyjęły preparaty firmy “AstraTubbica”, która w rzeczywistości nie istnieje. Termin podania drugiej dawki szczepionki Teletubisiom “wyznaczono” na 22 lipca.

Teletubisie to bohaterowie serialu dla najmłodszych dzieci, który w latach 1997-2001 i 2015-2018 kręcono w Wielkiej Brytanii na zlecenie BBC. Produkcja zdobyła popularność nie tylko na Wyspach, ale i w około 120 innych państwach, m.in. w Polsce. Łącznie powstało 365 odcinków.

 

ZOBACZ: Bolek i Lolek patronami ronda w Bielsku-Białej

 

Tytułowe postacie to kolorowe, podobne do ludzi stworki, mieszkające w futurystycznym domu pośród ogromnej łąki. Mają duże oczy i niemal zawsze uśmiechnięte twarze.

 

Ich “ciała” pokrywa futro, a na brzuchach mają telewizory, na których ukazują się edukacyjne filmy, często z udziałem dzieci z różnych rejonów świata. Nad powstawaniem serialu czuwali psychologowie. 

 

Teletubisie promują szczepienia przeciw COVID-19

 

Mimo że nie powstają nowe odcinki “Teletubisiów”, ciągle aktywne są oficjalne profile serii w mediach społecznościowych. W środę “ujawniono” na nich, iż stworki przyjęły pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Miało się to stać 1 lipca.

 

 

W fikcyjnym świecie szczepionki produkuje “AstraTubbica”

 

“Wszyscy jesteśmy zaszczepieni. W sam raz na gorące lato. Kto jest gotowy, aby wyjść na zewnątrz i się pobawić?” – napisano w poście opatrzonym zdjęciem Teletubisiów trzymających zaświadczenia o przyjęciu preparatów przeciw koronawirusowi.

 

ZOBACZ: Nowe szaty pracowników Disneya. Disneyland za “swobodą wyrażania tożsamości płciowej”

 

Wyprodukowała je fikcyjna firma “AstraTubbica”. Na dokumentach widać, że kolejną dawkę szczepionki Tinky Winky, Dipsy, Lala i Po “przyjmą” 22 lipca. 

wka/ sgo/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment