imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Szczecin: Porzucili w mieszkaniu 15 małych kotów. Zwierzęta były głodne i przestraszone

sxo4664npon32nk6qtnv2qx5g3xaohis.jpg


Mieszkanka Szczecina wynajmowała przez sześć miesięcy mieszkanie pewnej parze. Po wyprowadzce lokatorzy zostawili w mieszkaniu 15 kotów (siedem dorosłych i osiem kociąt).

 

O sytuacji szczecinianka powiadomiła w zeszłym tygodniu Stowarzyszenie KociArka, prosząc o pomoc.

 

Najemczyni o imieniu Marta “miała zabrać je następnego dnia po wyprowadzce. Zamiast tego, napisała SMS, że kotów nie ma gdzie zabrać i zabierze je fundacja. Spanikowana właścicielka mieszkania na ul. Odzieżowej w Szczecinie zadzwoniła przed 15:00 do schroniska w Szczecinie” – relacjonowała w poście na Facebooku pracowniczka fundacji.

 

ZOBACZ: Bielsko-Biała. Kolejny kot postrzelony. Wyznaczono nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawcy

Wynajmująca mieszkanie bez problemu przedstawiła dowody na to, że zwierzęta nie są jej domowymi kotami. “Pani Joanna posiada umowę najmu, dane właścicielki kotów, SMS, zdjęcia, a także filmy z mieszkania z momentu, gdy opuszcza wynajmowaną kawalerkę bez kotów” – czytamy we wpisie.

 

Jak napisano dalej, pracownica schroniska powiedziała kobiecie, że powinna zgłosić się do szczecińskich organizacji pomagających zwierzętom. Jeśli te nie pomogą, miała zadzwonić ponownie w poniedziałek i porozmawiać z kierowniczką schroniska.

15 kotów w kawalerce

Kobieta została z porzuconymi kotami w kawalerce, do której miała się wprowadzić jej córka.

“Wiemy, iż zgłosiła się właścicielka kotów w środę do Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie o zabranie 7 kotów dorosłych i 8 malutkich kociąt. My także dowiedzieliśmy się o nich w środę i zaczęliśmy intensywnie szukać miejsca żeby pomóc i kotom, i rodzinie” – napisała pracowniczka Fundacji KociArka.

 

Pracownicy fundacji weszli do mieszkania razem z jego właścicielką. Jak relacjonowali, koty pochowały się w różnych miejscach. Konieczny był demontaż obudowy wanny. Zwierzęta były wygłodzone i przestraszone.

 

– Te koty były zaniedbywane już dłuższy czas. Było to widać po sierści i stopniu wychudzenia – powiedziała w rozmowie z portalem gs24.pl Anna Kolat-Stajuda z Fundacji KociArka.

 

– Obie matki straciły pokarm, a jedna z nich ma silne zapalenie trzustki, co jednoznacznie wskazuje na długi okres głodowania. Małe kociaki są wychudzone – przekazała. – Jeżeli małe koty znajdują się w tym samym pomieszczeniu z niekastrowanym kocurem, to istnieje zagrożenie, że ten kocur je zamorduje – dodała.

Fundacja chce pomóc wszystkim kotom

Część kotów trafiła do domów tymczasowych. Fundacja rozpoczęła starania o pomoc wszystkim zwierzętom. 

 

– Jeśli potrzebna jest pomoc organizacji takiej jak nasza – to zwróćcie się o nią do nas, a nie odsyłacie w ten sposób. Mamy ponad 10 razy więcej kotów a jesteśmy w dużo dużo gorszej sytuacji techniczno – finansowo – lokalowej – skomentowała Anna Kolat-Stajuda, odnosząc się do zachowania pracowniczki schroniska w Szczecinie.

 

– Właścicielka mieszkania złożyła zawiadomienie na policję. Oprócz tego porzucenia, które nastąpiło, my dorzucimy jeszcze zarzut o zaniedbanie. Nie wiemy, czy uda się uratować te kociaki – powiedziała Anna Kolat-Stajuda.

 

Fundacja apeluje o wsparcie finansowe ich działań.

an/map/polsatnews.pl/gs24.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment