imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Sylwester 2021/2022. Jakie obostrzenia? Dyskoteki, kluby nocne

000E06SI1COBL09B-C411.jpg


Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakłada przedłużenie do 31 stycznia 2022 r. obowiązywania większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Część z nowych obostrzeń ma bezpośrednio wpływ na to, w jaki sposób będziemy mogli obchodzić sylwestra 2021/2022. Otóż rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Rozporządzenie wprowadza też limit 100 osób na “prowadzenie działalności polegającej na prowadzeniu pozostałej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej”. Zasada ta ma obowiązywać do 31 stycznia 2022 roku.

Nowe obostrzenia mówią także o nowym limicie osób m.in. restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach. Ma on wynosić 30 proc. obłożenia. Zaszczepieni nie wliczają się do limitu, jeśli przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe.

Jak to wpływa na sylwestra 2021/2022? Otóż zgodnie z obowiązującymi na dzień dzisiejszy przepisami dyskoteki i kluby mają być zamknięte, a pozostałe lokale mogą przyjąć maksymalnie 100 osób.

Nie traćcie jednak nadziei! Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało już zmianę rozporządzenia, która ma złagodzić obostrzenia na sylwestra. Ma ona objąć m.in. otwarcie dyskotek i klubów, w których będzie się można bawić w reżimie sanitarnym i zachowaniem wyznaczonych limitów.

Kiedy pojawi się nowelizacja w sprawie sylwestra? Tego resort zdrowia jeszcze nie sprecyzował.
Source link

Leave a Comment