imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Świętokrzyskie. Paralotniarz utknął na drzewie. Na pomoc ruszyli strażacy

edi1my4nmw3t1vn9rs9jmvqkqje5eusd.jpg


Jak poinformował oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, na pomoc mężczyźnie wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej

Ratownicy straży pożarnej pomogli bezpiecznie dostać się na ziemię paralotniarzowi, który w poniedziałek wieczorem utknął na drzewie w miejscowości Masłów Pierwszy koło Kielc.

Ratownicy straży pożarnej pomogli bezpiecznie dostać się na ziemie paralotniarzowi, który w poniedziałek wieczorem zawisł na drzewie w miejscowości Masłów Pierwszy koło Kielc.

 

ZOBACZ: Awaryjne lądowanie awionetki na A1

 

Mężczyzna utknął na wysokości około dziesięciu metrów nad ziemią. Jego paralotnia zaplątała się w gałęziach drzewa w okolicy pasa startowego miejscowego lotniska.

 

Jak poinformował oficer dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, na pomoc mężczyźnie wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej.

 

 

– Skierowano tam m.in. grupę ratownictwa wysokościowego. Na miejscu okazało się, że w obszar zalesiony nie mógł podjechać samochód z drabiną mechaniczną. Ratownicy musieli użyć tradycyjnej drabiny, lin i specjalistycznego sprzętu – zaznaczył strażak.

 

Mężczyzna o własnych siłach zszedł na ziemię. Na szczęście w wyniku niefortunnego zdarzenia nie doznał obrażeń. Strażacy pomogli również w ściągnięciu na ziemię unieruchomionej paralotni.

ms/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment