imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Świebodzin: Uratowano 38-latkę zaginioną w lesie. Pomógł dron z termowizją

bjugra1jvni2k5ma5cupzoteo3mo8r8x.jpg


Policyjny dron z kamerą termowizyjną pomógł w odnalezieniu 38-letniej kobiety zaginionej w lesie

Policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) prowadzili poszukiwania 38-latki, która zagubiła się w lesie. Do działań zaangażowano przedstawicieli wielu służb i specjalistyczny sprzęt. Kobietę, dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej, zauważył operator drona. Została odnaleziona cała i zdrowa.

W sobotę, 5 listopada, świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu schorowanej 38-letniej kobiety. Ostatni raz widziana była w miejscowości Kije – 20 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Wówczas rozpoczęły się wielotorowe działania, a do świebodzińskiej jednostki w trybie alarmowym stawili się funkcjonariusze wszystkich pionów.

 

Do pomocy zaangażowano także operatorów drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

W miejscu, gdzie ostatni raz była widziana 38-latka, pies podjął trop, który niestety w pewnym momencie został zgubiony. Pozwoliło to jednak na zmniejszenie obszaru poszukiwań. Po krótkim czasie jeden z policjantów zauważył charakterystyczny odcisk buta. Odpowiadał on obuwiu, które kobieta miała na sobie w dniu zaginięcie. Na miejsce wysłano drona.

Zaginioną namierzyła kamera termowizyjna 

Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej w krótkim czasie sprawdzono rozległy, trudny leśny teren, na którym z powodu zmroku poszukiwania prowadzone przez ludzi byłyby w praktyce niemożliwe.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie: Iran twierdzi, że wysyłał drony do Rosji przed wojną

 

W pewnym momencie, w środku lasu, operatorzy drona zauważyli postać, która próbowała schronić się między drzewami. Obserwując jej każdy krok, informowali osoby biorące udział w naziemnych poszukiwaniach o jej położeniu. Funkcjonariusze udali się w tym kierunku na quadzie. Gdy dojechali na miejsce, okazało się, że jest to zaginiona 38-latka.

 

Kobieta była zmarznięta, jednak jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Po przetransportowaniu do najbliższej drogi, została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. 

 

arż/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment