imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Superpuchar Hiszpanii startuje jutro w Rijadzie

Spanish_Super_Cup_to_kick-off_tomorrow_in_Riyadh_photo_AETOSWire.jpg


RIJAD, Arabia Saudyjska–(BUSINESS WIRE)– Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej, będzie jutro po raz trzeci gościć Superpuchar Hiszpanii 2023. W turnieju, który zostanie rozegrany między 11 a 15 stycznia 2023 r. na stadionie Króla Fahda w Rijadzie, wezmą udział cztery drużyny (Real Madryt, Barcelona, Valencia i Real Betis). Odbędzie się on pod patronatem Ministerstwa Sportu w ramach serii wydarzeń sportowych podczas drugiego Diriyah Season.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230110005870/pl/.

Jutro, 11 stycznia, mistrz ligi hiszpańskiej Real Madryt zagra z Valencią, a w czwartek 12 stycznia zdobywca Pucharu Króla Hiszpanii Real Betis zmierzy się z Barceloną. Zwycięzcy każdego z meczów będą walczyć o Superpuchar Hiszpanii w niedzielę 15 stycznia. Wszystkie trzy mecze rozpoczną się o godz. 22:00 czasu lokalnego.

Trzy drużyny – Real Madryt, Valencia i Real Betis – wylądowały wczoraj na międzynarodowym lotnisku Króla Chalida w Rijadzie, a czwarta drużyna – Barcelona – ma przylecieć dziś wieczorem.

Superpuchar Hiszpanii został po raz pierwszy rozegrany w Arabii Saudyjskiej w 2020 r. w mieście Dżudda, gdzie w finale Real Madryt pokonał Atletico Madryt. Drugi turniej odbył się w Rijadzie na początku 2022 r., a zdobywcą pucharu okazał się ponownie Real Madryt, który tym razem pokonał Athletic Bilbao.

Królestwo Arabii Saudyjskiej gości to ważne wydarzenie w ramach serii międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych Diriyah Season 2022 organizowanych pod patronatem Ministerstwa Sportu. Służą one realizacji celów „Wizji 2030” wyznaczonych przez Królestwo i są jedną z inicjatyw w ramach programu „Jakość życia”. Dzięki najbardziej spektakularnym i największym międzynarodowym wydarzeniom sportowym goście Diriyah Season mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń i wziąć udział w fantastycznych inicjatywach.

*Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230110005870/pl/.

Źródło: Saudi Arabia Ministry of Sport

KONTAKT:

Sara Alghamdi

dyrektor zarządzająca

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Business Wire

 


Source link

Leave a Comment