imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Studio eMisja: Rocznica podwójnej zdrady narodowej

ai9

Strona główna &gt Polska &gt Studio eMisja: Rocznica podwójnej zdrady narodowej Studio eMisja: Rocznica podwójnej zdrady narodowej Ogarek Polska

13 grudnia to prawdziwy „piątek trzynastego” polskiej historii. Nawet jeśli wypada innego dnia tygodnia ewidentnie mamy pecha do tej daty. Najpierw marzenia Polaków o suwerennym kraju przekreślił generał Jaruzelski, wprowadzając w 1981 r. stan wojenny, co definitywnie zakończyło tzw. „karnawał Solidarności”, a następnie w 2007 r. naszą Ojczyznę wywłaszczył z suwerenności Lech Kaczyński, podpisując wówczas haniebny Traktat Lizboński.

Choć obaj przywódcy już nie żyją, konsekwencje ich decyzji będą pokutować w Polsce jeszcze przez długie lata. Stan wojenny nie był bowiem jedynie dramatycznym aktem wstrzymującym wszelką działalność niepodległościową środowisk związanych z NSZZ „Solidarność”. Dał on komunistom także niezbędny czas, aby uwłaszczyć się na majątku narodowym. Kilka lat później prominentni działacze PZPR władzę oficjalnie utracili, ale ich umocowania w nowej rzeczywistości były tak silne, że jeszcze dziś ich organizacje, spółki i konsorcja szkodzą polskim patriotom. Kiedy wydawało się, że Polska nabiera wreszcie gospodarczego rozpędu i ma szanse stać się równorzędnym graczem europejskiej polityki, prezydent Lech Kaczyński zgodził się podpisać traktat Lizboński. Dokument ten stawiał prawo europejskie ponad prawami narodowymi, co w praktyce oznaczało, że państwa o dominującym głosie w UE, w tym przede wszystkim Niemcy i Francja, otrzymały możliwość sterowania naszą Ojczyzną. Znakomicie widać to dziś, kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości, ugrupowania z którego przecież wywodził się prof. Kaczyński, musi tłumaczyć się w Brukseli z każdej próby reformy państwa polskiego. W tym kontekście hasło: „Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela” jest bardzo aktualne. Pytanie tylko, dlaczego ludzie, którzy uważają gen. Jaruzelskiego za zdrajcę, stawiają dziś pomniki prezydenta Kaczyńskiego? Czy suwerenność państwa zaczyna się od umysłowej suwerenności narodu? A może jest jakaś zasadnicza różnica między dyktatem Związku Sowieckiego a Unii Europejskiej? O tych i innych zagadnieniach związanych z marksizmem kulturowym i zdradą 13 grudnia już dziś w „Studiu eMisja”. Gośćmi Piotra Korczarowskiego będą: Krzysztof Bosak publicysta i działacz narodowy oraz Jakub Zgierski, autor profilu FB „Młot na marksizm”.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0HQ32Lb35qc?feature=oembed&w=640&h=360]

eMisjaTv

Nadawane na żywo 4 godziny temu


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment