imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Straż Graniczna: od 24 lutego z Ukrainy do Polski przybyło 3,36 mln osób

000FCIL0X8D7VTJ7-C429.jpg


Od 24.02 funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 3,36 mln osób” – poinformowała Straż Graniczna. 

W piątek z Ukrainy do Polski przyjechało 21,2 tys. osób. Natomiast w sobotę do godz. 7 polską granicę przekroczyło 6 tys. osób. W piątek z Polski na Ukrainę wyjechało 27 tys. osób. Łącznie od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę z Polski wróciło ponad 1,2 mln osób

Jak powiadomił urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców liczba osób, które uciekły od 24 lutego z Ukrainy przed rosyjską agresją przekroczyła 6 milionów. Większość osób z Ukrainy przyjechała do krajów Unii Europejskiej, w tym najwięcej do Polski. 

Zgodnie z szacunkami polskiego rządu, ok. 1,6 mln uchodźców z Ukrainy na dłużej zostanie w Polsce

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska na Facebooku podziękowała za wsparcie Polski dla uchodźców z Ukrainy. Jak napisała, ponad 200 tysięcy ukraińskich dzieci uczy się w Polsce

Zełenska podziękowała nie tylko za możliwość edukacji, ale i za prawo do leczenia. Pierwsza dama przypomniała, że dzięki współpracy z naszym krajem do Polski przyjechały ukraińskie dzieci ze schorzeniami onkologicznymi. 

ZOBACZ: Żona Zełenskiego dziękuje Polsce. “To, co robicie, to więcej niż pomoc”


PAP/INTERIA.PL
Source link

Leave a Comment