imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Strajk Kobiet. Protesty po publikacji uzasadnienia do wyroku TK ws. aborcji

c21m8e3qdfcrnbxwavq97cq19x7cr9cs.png


Rozpoczął się protest przed Trybunałem Konstytucyjnym organizowany przez Strajk Kobiet. Podobne wydarzenia odbędą się w środę wieczorem w kilku największych miastach w Polsce.

Strajk Kobiet zapowiedział na środowy wieczór protesty w największych miastach w Polsce. Przed TK zebrało się kilkaset osób. Część z nich ma tęczowe flagi. 

 

“To jest wojna”

 

Uczestnicy demonstracji mają ze sobą transparenty takie jak “Wolność wyboru zamiast terroru”, “Za całokształt w….” czy “To jest wojna”. Niektórzy mają ze sobą tęczowe flagi i emblematy Strajku Kobiet. Część uczestników protestu nosi zielone bandany nawiązujące do proaborcyjnych demonstracji w Argentynie. Na czele zgromadzenia trzymany jest duży baner z napisem “Strajk Kobiet”. Ze stojącej pośród protestujących furgonetki trwają przemówienia. Wznoszone są antyrządowe okrzyki.

 

Na miejscu są również znaczne siły policji, która nawołuje do rozejścia się.

 

Przed demonstracją jej organizatorzy na komunikatorze Telegram napisali: “Potrzebujemy was wszystkich na ulicach w całej Polsce, mobilizujcie się, mówcie o tym wszystkim i wychodźcie tłumnie na ulice, bo to nasza ostatnia nadzieja”. Podobne protesty zapowiedziano m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Bydgoszczy.

 

ZOBACZ: Wyrok TK ws. aborcji. Budka oskarża Kaczyńskiego

 

– Politycy powinni dziś z nami protestować, a nie być w studiach telewizyjnych – zaznaczyła Lempart. – Noc może być ciężka – podsumowała Klementyna Suchanow. 

jo/sgo polsatnews.pl, PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment