imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

“Stay Together – Nie Bądź Obojętny”. Polskie i ukraińskie gwiazdy w koncercie dla Ukrainy

1k14wfcdt3ai3h896v39encqsmp8229m.gif


Polsat prosto z Rzeszowa-Jasionki nada w piątek wyjątkowy koncert charytatywny pod nazwą “Stay Together – Nie Bądź Obojętny” poświęcony wsparciu pogrążonej w wojnie Ukrainie. W koncercie weźmie udział plejada największych gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in. Kuba Badach, Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Kayah, IRA, Jan Borysewicz, Muniek i Przyjaciele czy Sound’N’Grace.

Na scenie wystąpią także artyści ukraińscy, między innymi: Jamala – zwyciężczyni Eurowizji z 2016 roku, znana widzom Polsatu również z programu “Taniec z Gwiazdami”, Nadia Dorofeeva, Jerry Hail, Nastia Kamenskih, Marien oraz duety polsko-ukraińskie m.in. Krystian Ochman i Jerry Heil, Grzegorz Hyży i Sound’NGrace, Kayah i Nastia Kamenskih oraz Kuba Badach i mająca polskie korzenie – Julia Belei.

 

Widzowie usłyszą między innymi: “Thank you, stranger” Jamali, “Hallelujah” Leonarda Cohena, “Imagine” Johna Lennona, “Don’t give up” autorstwa legendarnego Petera Gabriela, “Knocking on Heaven’s Door” w wykonaniu Ray’a Wilsona czy “Czerwoną Kalinę” – ukraińską pieśń ludową.

 

– Chcemy głosem polskich i ukraińskich artystów przypomnieć, że wojna trwa. Potrzeba naszego wspólnego działania i solidarności, żeby ją zakończyć. Po raz kolejny głośno powiedzmy, że nie możemy być obojętni wobec bestialskich działań Rosji w Ukrainie – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku BGK, który jest współorganizatorem wydarzenia.

Podziękowanie dla tych, którzy wspierają naród ukraiński

– Poprzez ten koncert chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy na różne sposoby wspierają ukraiński naród i zachęcić do dalszej pomocy – dodaje Beata Daszyńska-Muzyczka.

Miejsce koncertu zostało wybrane nieprzypadkowo: lotnisko w Jasionce to punkt strategiczny na mapie Polski, jeśli chodzi o wielowymiarową pomoc Ukrainie. To właśnie tu znajduje się ogromna baza transportowa i przeładunkowa sprzętu wojskowego, a także hub medyczny: stąd przewożeni są ranni i chorzy zza wschodniej granicy kraju.

Koncert prosto z Rzeszowa-Jasionki będzie o godzinie 20:00 nadawany w dwóch ukraińskich stacjach: New Channel i Suspilne Kultura.

 

Retransmisja wydarzenia na antenie głównej Telewizji Polsat oraz w mediach społecznościowych będzie dostępna od godziny 21:10 (Facebook.com/StayTogether.koncert).

 

Scenariusz koncertu: Bolesław Pawica, Robert Klatt, reżyseria: Bolesław Pawica.

 

Koncert poprowadzą: Paulina Sykut-Jeżyna i Ołeh Biłecki.

 

Więcej na temat koncertu na stronie: staytogether.pl.

 

red/Polsat

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment