imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Stare meble. Gdzie znaleźć używane perełki z bazarów, wyprzedaży i aukcji

000G1OEM210XPSTR-C429.jpg


Uwielbiasz łączyć nowoczesność z przeszłością? Spróbuj zabawić się ciekawymi formami i zaaranżuj w nietuzinkowy sposób swoją domową przestrzeń. Wcale nie musisz wydawać fortuny, aby to zrobić. Wystarczy, że niskim kosztem zakupisz np. kilka nowoczesnych dodatków, a resztę pomieszczeń wyposażysz starymi meblami czy bibelotami z odzysku, w które wystarczy tchnąć nowe życie!

A gdzie szukać takich zdobyczy? Przede wszystkim odwiedź lokalne pchle targi, na których kupisz za niewielką kwotę prawdziwe okazy. Koniecznie zajrzyj też na miejskie bazarki. Praktycznie na każdym – oprócz stoisk z warzywami i owocami – znajdziesz stragany z gadżetami z poprzedniej epoki. W niektórych metropoliach organizowane są nawet targi staroci w konkretne dni tygodnia. Warto więc przeszukać lokalne ogłoszenia i ruszyć na poszukiwanie okazji.

Innym rozwiązaniem są outlety meblowe i giełdy starych mebli. Świeczniki, obrazy w dekoracyjnych ramach, krzesła z PRL-u albo stoły z ozdobnymi nogami to tylko niektóre rzeczy, na jakie można tam trafić. W mniejszych miejscowościach sąsiedzi organizują sezonowe wyprzedaże garażowe, na których również można upolować świetne okazje.

Ogromną skarbnicą używanych mebli i dekoracji jest oczywiście internet. Ludzie sprzedają na popularnych serwisach prawdziwe okazy, które można dostać w dobrym stanie. Dla jednych to często nieprzydatne wyposażenie z mieszkania po babci, a dla Ciebie to prawdziwa okazja na zakup klasycznych dodatków w korzystnej cenie.

Jeżeli mieszkasz w dużym mieście lub w okolicy, koniecznie wpisz w wyszukiwarkę na Facebooku nazwę “Śmieciarka jedzie…” i dodaj nazwę swojej miejscowości. Być może okaże się, że niedaleko Ciebie ludzie wystawiają meble używane, których chcą się pozbyć. Tym sposobem na bieżąco będziesz otrzymywać powiadomienia, że niedaleko Twojego bloku ktoś wystawił właśnie np. stary tapczan albo krzesła nadające się do renowacji.

Zanim perełki w stylu vintage zabierze rano śmieciarka, możesz je zupełnie za darmo wziąć do domu. Na takiej grupie użytkownicy chętnie informują też o tym, że właśnie coś zostawili pod śmietnikiem albo przejeżdżali i widzieli meble z drugiej ręki, które mogą komuś jeszcze posłużyć.

Szukasz meblowych okazji na śmietniku? Warto być przezornym i pamiętać o kilku zasadach, gdy zabierasz jakiekolwiek rzeczy z drugiej ręki do domu. Przede wszystkim zanim szafka, łóżko albo fotel trafią do Twojego salonu lub sypialni, powinny przejść krótką “kwarantannę”. Musisz bowiem sprawdzić, czy w obiciu nie ma np. pluskiew lub innych insektów, które mogłyby zainfekować Twoje mieszkanie.

Obejrzyj też elementy drewniane, w których mogą czaić się korniki. Dla pewności możesz spryskać mebel specjalnym środkiem owadobójczym. Konieczne jest także małe odświeżenie takiej zdobyczy – umycie zabrudzeń szmatką i detergentem, sprawdzenie, czy w zakamarkach nie ma pleśni i np. użycie odkurzacza piorącego dla zachowania higieny lub przywrócenie blasku drewnu specjalnym lakierem.


Source link

Leave a Comment