imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Stany Zjednoczone rozgromiły w Syrii całą kolumnę wojsk rosyjskich!

unnamed

Strona główna &gt Bliski Wschód &gt Stany Zjednoczone rozgromiły w Syrii całą kolumnę wojsk rosyjskich! Stany Zjednoczone rozgromiły w Syrii całą kolumnę wojsk rosyjskich! bezmetki Bliski Wschód, Świat 18

Ich tam, wojsk rosyjskich (ani na Ukrainie ani w Syrii) nie ma, więc niema co się skarżyć na straty. W międzyczasie Putin zachorował i stracił głos, a media Kremlowskie tylko piszczą…
(przyp.tłum.)

„U chłopaków nie było szans”: USA rozgromiły rosyjską kolumnę w Syrii, ponad 200 poległych”Wagnerowców” —oto najbardziej poczytne szczegóły:

Według wstępnych informacji, pierwsze starcie bojowe USA z Rosją w nocy z 7 na 8 lutego zakończyło się dla agentów Moskwy w Syryjskiej Republice fatalnym i błyskawicznym pogromem. Zmasowany defensywny atak ze strony amerykańskich stealth-myśliwców, śmigłowców, dronów bojowych i artylerii w ciągu kilku minut doprowadził do całkowitej likwidacji kolumny bojowej ” Grupy Wagner, próbującej wspierać natarcie asadytów na pola naftowe w Syrii, będące pod kontrolą sojuszników USA.

Newsader zebrał znaczną ilość informacji z otwartych źródeł informacji , portali społecznościowych i innych zasobów, gdzie podano szczegóły poważnego starcia amerykańskich żołnierzy przeciwko odziałowi rosyjskiemu, w rezultacie którego Rosjanie, ponieśli prawdopodobnie najbardziej poważne straty składu osobowego za całą kampanię syryjską , którą Rosja prowadzi od września 2015 roku. Informacje opierają się również na zarejestrowanych rozmowach w audio rosyjskich najemników.

Rosyjscy najemnicy z prywatnej Grupy Militarnej Wagnera znaleźli się wśród ofiar akcji amerykańskich sił powietrznych 7 lutego podczas próby odbicia u sojuszników znajdujących się pod ich kontrolą pól naftowych. Informuje o tym kanał CBS, powołując się na urzędnika Ministerstwa Obrony USA, a także liczne źródła rosyjskie. Wstępnie można mówić o pierwszym w Syrii epizodzie śmierci rosyjskich żołnierzy pod uderzeniami sił amerykańskich. Liczbę poległych Rosjan szacuje się na ponad 200 osób. Przy tym taka informacja, wiarygodnie obala oświadczenie Moskwy o tym, że ona nie uczestniczyła w tej operacji zwolenników reżimu Baszara el-Asada.

„Oczywiście, chodzi o tzw „Grupę Wagnera„, która działa na terenie złóż kopalin w dolinie Eufratu, — informuje na swojej stronie grupa wolontariuszy ” Conflict Intelligence Team” w swoim kanale Telegram . — Według źródeł w Pentagonie, prawdziwą przyczyną starcia był a sprawa kontroli nad jednym z pól naftowych w tej okolicy. W 2017 roku „Фонтанка”(gazeta z St.Petersburga) informowała o umowie między spółką rosyjską „Европолис” (Europolis), a partnerem z „ЧВК Wagnera”, i władzami syryjskimi na temat „wyzwolenia” i późniejszej eksploatacji zasobów ropy naftowej i gazu Syrii”.

Tym razem w Syrii zdarzyło się coś poważnego

Z kolei Igor Girkin, dowodzący rosyjskimi bojownikami na Ukrainie w 2014 roku, potwierdził, że oddział szturmowy „Wagnera” rzeczywiście poniósł ciężkie straty w trakcie operacji obronnej, którą przeprowadziła pro-amerykańska koalicja.

„Zniszczono 5. oddział szturmowy, grupę bojową i artylerię jednostki. W okolicy miejscowości Ksisham ( „Хишам”), — napisał na swoim koncie „Vkontakte”.

„Jedna prawie całkowicie zniszczona, druga — zniszczona „do szczętu ” — pisał Girkin, wskazując, że rosyjskie straty wyniosły około 100 osób.

Wcześniej zauważył on , że wbrew urzędowym informacjom Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej o tym, że choć „oficjalnych rosyjskich wojskowych” i mimo że wszyscy „w barwach syryjskich to”, „uderzenia amerykańskiego lotnictwa dosięgły 2 taktycznych jednostek „Wagnera”.

Później pojawił się komunikat Girkina o tym, że sprzeczne informacje o stratach rosyjskich „stale rosną”.

„W tej chwili dokładnie jasne, że zabitych i rannych naprawdę setki. Kilkuset… Rzekomo – powyżej 600 (644, czy raczej – i to tylko zabitych)… Wcześniej padały cyfry w 215-217 „200х”… I jeszcze twierdzą, że „nie, defiitywne” — wiele osób zakwlifikowano jako zaginionych bez wieści.. Wykluczyć prawdopodobieństwo wystąpienia takich strat też nie można— bo walki trwają i przyczółek, który (mnie to od dawna wiadomo — od grudnia) został zajęty na wschodnim brzegu Eufratu i był kontrolowany właśnie przez „wagnerowców” — teraz praktycznie został zlikwidowany przy zmasowanej pomocy artylerii i lotnictwa USA. Być może, z wyjątkiem określonej kolumny ucierpiały i inne jednostki” — pisze Girkin, dodając, że pojawia się „coraz więcej informacji, że „w straty” wraz z najemnikami popadł i jakiś oddział Służby Operacji Specjalnych Ministerstwa Obrony ( (ССО)”.

„Przy takich stratach „zamiatać śmieci pod dywan” (a dla kremlowskich strategów wszyscy ludzie —to śmieci) całkowicie się nie uda więc, choć z opóźnieniem, ale skala katastrofy będzie znana we wszystkich szczegółach” — podsumowuje Girkin.

O tym, że „tym razem w Syrii stało się coś poważnego” – czytamy na stronie Telegra.ph. Według autora „ЕЖ„, w nocy z 7 na 8 lutego „wojska USA zniszczyły 5-tą kompanię tych samych „wagnerowców”, którzy „kierują atakiem na pozycje sił Koalicji”.

Według dostępnych danych , przedstawicielom dowództwa USA i Federacji Rosyjskiej nie udało się skontaktować się ze sobą za pośrednictwem „gorącej linii”, powszechnie stosowanej w takich przypadkach, aby uniknąć przypadkowego zderzenia, stąd „rozpoczęła się rzeź”. Jak wynika z notatki, wojska amerykańskie użyły helikoptery, artylerię, a następnie i lotnictwo do odparcia ataku, podjętego przez rosyjsko-syryjskich sprzymierzeńców.

„Podsumowanie — prawie cała 5-ta kompania zniszczona, to ponad 200 osób, ostrzał rozpoczęto z helikopterów i artylerii, potem już wączyła się także piechota ” — czytamy w materiale publikacji.

Podkreśla się, że w trakcie operacji amerykańskie drony zniszczyły artylerię ЧВК „Wagner”, która miała osłaniać atakującą grupę: „Mówią, że tam nawet nie ma co zbierać , bo wszystko doszczętnie zbombardowane”.

Według źródła „Jeż”, po tym incydencie z Syrii ewakuowano około 150 rannych: „Trzy transporty do Moskwy i dwa do Petersburga. W zasadzie wszystko rany odłamkowe, po prostu przeszli po nich lotnictwem/artylerią” — pisze autor, podkreślając, że bezpośredniego starcia z Amerykanami nie było.

Rejestracja głosowa: pindosy (пиндосы)… na początku nakryli artylerią”

W Sieci pojawiły się nagrania rozmów rosyjskich najemników, którzy potwierdzają duże straty w wyniku amerykańskiego ataku. Zapis rozmów cytuje wydanie Znak.com, pomijając przy tym ogromną ilość wulgaryzmów, obficie występujących w oknie dialogowym.

” pindosy (amerykanie)… Najpierw nakryli artylerią, potem podnieśli cztery śmigłowce i uruchomili karuzelę z wielkokalibrowych karabinów maszynowych… U naszych oprócz automatów nic nie było. W ogóle zorganizowali tam piekło. Pindosy konkretnie i jasno wiedzieli, że to my idziemy, Rosjanie szli fabrykę odbierać, a oni w tym zakładzie siedzieli… Bardzo wielu przepadło bez wieści” — mówi głos na pierwszym zapisie, stwierdzając, że „od razu” zginęło 200 osób z pierwszej kompanii, 10 w drugiej i jeszcze iluś w trzeciej.

” Popatrz no brat. Tam 177 zabitych — a to tylko 5 kompania. 2-ki praktycznie nie zaczepiło. W skrócie, 5-ka cała zniszczona, ich tam rozsiekali lotnictwem, śmigłowcami, artylerią i Kurdowie z Amerykanami na nich natarli, u facetów po prostu nie było szans, 5-ka padła prawie cała”, — poinformowano na drugim zapisie.

Trzeci zapis świadczy, że rosyjsko-аsadowskie siły artyleryjskie sił próbowały atakować amerykańską kolumnę bojową, z demonstracyjnie podniesioną flagą USA, jednak amerykańskie śmigłowce operatywnie zneutralizowały zagrożenie ze strony „Wagnera”, który w końcu stracił 215 zabitych. Według jego słów, „wagnerowcy” „w szyku kolumny „, „nie dojechali do pozycji koalicji oddalonych o 300-700 metrów”.(..)

„Tę amerykańską flagę podnieśli i po tym artyleria zaczęła ostro …gromić wszystko, a potem śmigłowce nadleciały i zaczęły rozbijać wszystkich… Teraz kumpel oddzwoinił— w sumie 215 „двухсотых-dwusetnych”(zabitych), chyba tak, w skrócie, rozwalili wszystko równo…Popisali się… Nasi w ogóle na co liczyli?… (Uciec)? przestraszyli sIę?”, — zastanawia się głos.

Według czwartego zapisu „z techniki, mówią, ocalał jeden czołg i jeden BRDM, a wszystkie pozostałe czołgi zostały od razu zniszczone w pierwszych minutach bitwy”.

Źródło WarGonzo, jedno z rozprzestrzeniających te nagrania, podało , że artyleria nie zdołała obronić „wagnerowców” z powodu ataku dronów” USA.

Bój o Ropę

Kanał Directorate 4 łączy śmierć Rosjan z uderzeniami 8 lutego, kiedy „lotnictwo krajów Zachodu zadało cios części wojsk rządowych, atakujących pozycję „Syryjskich sił demokratycznych” (СДС) w okolicy miejscowości Хишам”. Podkreśla się, że stało się to w trakcie walki o pole naftowe Koneko -„Конеко”, które stało się celem wojsk rządowych wspieranych, najwyraźniej przez rosyjską ЧВК Wagner.

„Niebacząc na to, że fizycznie jest pod kontrolą СДС,, szejk miejscowego plemienia obiecał oddać go w użytkowanie rządowi Syrii (a raczej jednemu z syryjskich biznesmenów osobiście). Wynikiem tej umowy i stał się atak Syryjskiej Arabskiej Armii (SAA), — pisze Directorate 4. — Wszystkie strony potwierdzają, że w wyniku uderzenia zginęło około 100 osób. Wśród nich zarówno zwykłych żołnierzy, jak i wysokich rangą oficerów w tym generał brygady Yusuf Aisha Haider”.

Podkreśla się, że „oprócz bezpośrednio żołnierzy SAA, w ataku brali udział irańskie „Brygady Fatimiju” i przedstawiciele ЧВК Wagner”, jednak na osąd o liczbie strat Directorate 4 się nie poważył.

„Spośród nich zginęło 217 (dane aktualizowane)” — informuje grupa, dodając, że informacje te nie będą ujawniane „w telewizji”.

„Lotnictwo koalicji USA bezkarnie … (unicestwiało) obywateli Rosji prawie przez 4 godziny. Najpierw uderzyła artyleria. Potem Lockheed AC-130 Spectre i para śmigłowców polowała i dobijała tych, którzy próbowali ukryć się” — piszą autorzy notatki, biorąc pod uwagę, że u Rosjan nie było nawet nawet podręcznych środków obrony przeciwlotniczej . Ich zdaniem, „większość zabitych — to stos szczątków”, niemożliwych do identyfikacji.

„Bardzo duży problem tkwi w tym, dlaczego ..środki obrony przeciwlotniczej u Rosjan (Newsader) nie pojawiły się wcześniej, przynajmniej na etapie przygotowania tej pechowej operacji. Czy ktoś myślał, że Amerykanie nagle przestraszą się pokazać swoją siłę, wiedząc, że formalnie ich za to nie będą obwiniać?”, — skarży się autor materiału na stronie enotcorp.org.

Tymczasem konto ВК pod nazwą „ЦСН FSB Federacji Rosyjskiej” ogłosiło „swoje kondolencje wszystkim rodzinom, bliskim i znajomym składu osobowego 5-go oddziału szturmowego, którzy zginęli w walce 7 lutego 2018 roku, w rejonie syryjskiego Dajr az-Zora”.

„W wyniku ataku sił koalicji na konwój oddziału, zginęło *** ludzi, w szpitalu znajduje się nieokreślona liczba rannych w różnym stanie, — czytamy w oświadczeniu. — Oddział został zaatakowany przez artylerię, śmigłowce, które urządziły „karuzelę”, a także baterią artyleryjską , miejscami starcie z piechotą wroga działo się w bliskiej odległości. Artyleria oddziału, a także wszystkie pojazdy pancerne spalone. Sił i środków do zwalczania lotnictwa przeciwnika po prostu nie było. Walka toczyła się w ciągu 4 godzin, w wyniku której 5-ty oddział szturmowy jako jednostka już nie istnieje. Ci, którzy próbowali się ukryć, stawali się łupem dla helikopterów. Ocalałym udało się wyjść pieszo z powrotem do pozycji przyjaznych sił”.

Wojskowy reporter Roman Saponkow skomentował sytuację w następujący sposób:

„W ЧВК Wagnera, w ogóle, jest potwierdzenie udaru na kolumnę. Ale nie jest jasne, jaka jest liczba ofiar. Policzcie sami. Wszyscy zginąć nie mogli. Statystycznie w walce proporcje wynoszą 1 zabity i 3 rannych. Jeśli nie było walki strzeleckiej , a pole bitwy nie było kontrolowane przez przeciwnika, to taki będzie stosunek. Jeśli pole bitwy zajął wróg, to zrozumiałe, że rannych będzie dobijać/weźmie do niewoli. Jeśli wierzyć liczbie 100 zabitych, to rannych powinno być dwa-trzy razy więcej. Czyli kolumna powinna składać się z minimum 300 najemników. Trzeba założyć, że pewna ich licba nie została poszkodowana. To znaczy, że kolumna liczy dwa bataliony. To jest co najmniej 10 ciężarówek, plus pojazdy sztabowe (Ryś/Tygrys), pick-up’y itp. Za jednym razem przykryć takiej liczby maszyn nie można, mimo wszystko maszyny zniszczono , ludzie powyskakiwali z maszyn i rozproszyli się. Oczywiście, tam pustynia i ukryć się nie da. Ale jeśli nie było kolejnych nalotów lotnictwa, z korektą z powietrza (czytaj, wykończenia), to takich strat nie mogło być. Jeśli dobijanie miało miejsce, to inna sprawa…” — pisze reporter.

Jego zdaniem, rzeczywiste straty”Wagnera” są dziesięć razy m, niższe niż o tym mowa w innych źródłach.

„Dlaczego poleźli na Amerykanów, to wielkie pytanie. Być może, z własnej inicjatywy. Nakryli ich dronami i аrtylerią” — informuje Saponkow.

W sieciach społecznościowych również wypowiadają wątpliwości w odniesieniu do liczby ofiar śmiertelnych.

Wersja Strony Amerykańskiej

Jak pisał wcześniej Newsader, według danych amerykańskich, tej nocy, w natarciu rosyjsko-asadowskim brało udział około 500 ludzi, rosyjskie czołgi T-54 i T-72, a także artyleria. Według CNN, w ich neutralizacji wzięły udział myśliwce- stealth,myśliwce piątej generacji F-22 oraz F-15 i drony bojowe MQ-9.

„20-30 jednostek artylerii i czołgów rozmieszczono w promieniu 500 metrów od siedziby sztabowej SDF zanim, Koalicji udało się nanieść uderzenia, powiedział amerykański urzędnik. Podkreślił, że USA oceniły manewry sił pro-reżimowych jako próbę uchwycenia pobliskich dochodowych pól naftowych, które SDF uwolnili od IGIL we wrześniu i teraz utrzymują ten teren, relacjonuje kanał telewizyjny CNN.

Według danych Ministerstwa Obrony USA, zlikwidowano ponad 100 ludzi, podczas gdy Amerykanie i ich sojusznicy strat nie ponieśli.

„Przedstawiciele koalicji regularnie kontaktowali się z rosyjskimi kolegami i przed, i w trakcie, i po ataku ( sił proreżimowych— Newsader) — powiedział rzecznik Pentagonu. — Rosyjscy funkcjonariusze zapewnili Koalicję, że nie będą jej atakować „.

Wg informacji strony amerykańskiej, Koalicja uznała atak ze strony asadytów jako „niesprowokowany akt agresji” i została zmuszona odpowiedzieć zmasowanym ogniem .

Według oświadczenia sztabu Koalicji, obiektem ataku ze strony reżimu Asada stał się „dobrze znany” sztab syryjskich sił demokratycznych (SDF), ulokowany około ośmiu kilometrów na wschód od rzeki Eufrat. Ta ostatnia służy jako linia rozgraniczająca pomiędzy strefami operacji USA z jednej strony i reżymu rosyjsko-asadowskiego z drugiej.
W tym samym czasie Ministerstwo Obrony Rosji wcześniej oświadczyło, że 7 lutego ataku dokonała”syryjska milicja, prowadząca operację przeciwko „uśpionej komórce” „państwa Islamskiego” w rejonie byłej rafinerii „El-Исба (El-Isba””.

„Podczas wykonywania zadania milicja znalazła się pod nagłym ostrzałem z moździerzy i РСЗО , po czym uderzyły na nich helikoptery podległe dowodzonej przez USA koalicji międzynarodowej”, — napisano w komunikacie MON Federacji Rosyjskiej .

—————————

YouTube:

США Нанесли Авиаудары По Российским Военным В Сирии
Uderzenie sił powietrznych USA na Rosjan w Syrii


А. Сотник: „ТРАУРНЫЙ МАРШ ВАГНЕРА”
A.Sotnik: „Marsz Pogrzebowy Wagnera”

US Strike on Syrian Forces and Russian Mercenaries

Uderzenie USA na siły syryjskie i rosyjskich najemników

19,620 views


Близкие убитых в Сирии бойцов ЧВК «Вагнера» рассказали, как убивали их родных
Bliscy poległych w Syrii najemników „Wagnera” opowiedzieli jak ich zabijano
5,616 views
08.01.2018 ВОЕННАЯ СТЫЧКА США И РОССИИ В СИРИИ!
Wojenne starcie USA i Rosji w Syrii!
США размолотили путинских ихтамнетов. Как это было.
USA zmieliły putinowskich „ich-tam-niema”. Jak to było.
136,117 views

https://www.youtube.com/watch?v=SIxsaPdozWQ
ВВС США разнесли в пух и прах наемников Асада и ЧВК „Вагнер”
Siły Zbrojne USA rozniosły w puch i proch najemników Assada i grupy Wagnera
1,443 views


Отработанный материал. Ни почестей, ни денег, ни здоровья. Наемники РФ.
Zużyty materiał. Ani szacunku ani pieniędzy, ani zdrowia. Najemnicy RF
257,554 views

—————————

źródło:
https://vk.com/cco_cccp
(СОЮЗ СОВЕТСКИХ ОФИЦЕРОВ и всех, верных СССР!)
tytuł: США РАЗГРОМИЛИ В СИРИИ ЦЕЛУЮ КОЛОННУ РОССИЙСКИХ ВОЙСК! ЧИСЛО ПОГИБШИХ – ОТ 250 ДО 600 ЧЕЛОВЕК! ПУТИН-СМИ УПОРНО ХРАНЯТ МОЛЧАНИЕ УЖЕ 4-Й ДЕНЬ!
ПОЛНОСТЬЮ: http://newsader.com/42918-u-pacanov-ne-bylo-shansov-s..

autor: nieujawniony

————————-

Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

grupa wagnerkoalicja proamerykańskaRosjarozbita atakująca kolumna syryjsko-rosyjskaSyriausa
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment