imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Stanowisko Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie sytuacji na Ukrainie

DOC.20220225.41723205.ukraina-stanowiska.png


Po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat Europa znalazła się na skraju konfliktu zbrojnego za sprawą agresywnej polityki rosyjskiej wymierzonej w Ukrainę.

Uznanie przez Federację Rosyjską samozwańczych, pseudopolitycznych bytów, które z inspiracji Moskwy powstały na wschodzie ukraińskich obwodów donieckiego i ługańskiego, stanowi nie tylko pogwałcenie prawa międzynarodowego, ale przede wszystkim zamach na niepodległe państwo ukraińskie oraz na cały demokratyczny świat.

Obserwując z niepokojem doniesienia z Ukrainy, wsłuchując się w głos licznej diaspory ukraińskiej zamieszkującej na terenie województw, Zarząd Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej pragnie w imieniu ogółu mieszkańców polskich regionów wyrazić swoją solidarność ze społeczeństwem i władzami ukraińskimi w tych szczególnie trudnych dla nich chwilach.

Słowa wsparcia Zarząd ZWRP kieruje do partnerskich władz obwodów współpracujących z Samorządami Województw oraz do całej Ukrainy, deklarując równocześnie wszelką możliwą pomoc.

Stanowisko podpisał Olgierd Geblewicz, prezes Zarządu ZWRP, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Źródło informacji: ZWRP

 


Source link

Leave a Comment