imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Śródmieście Wejherowa przeszło metamorfozę | PAP MediaRoom portal.

Wejherowo-UM.jpg


Fot. UM Wejherowo

Od kilkunastu dni mieszkańcy Wejherowa mogą korzystać z nowej ulicy, która – dzięki Funduszom Europejskim – powstała w niezagospodarowanej części śródmieścia miasta. Chodzi o ulicę Św. Anny, która połączyła Mickiewicza z Parkową. Dodatkowo parking przy ul. Mickiewicza przeszedł gruntowną metamorfozę.

Wcześniej na tym terenie znajdował się parking w złym stanie technicznym, a przejazd do ul. Parkowej był uciążliwy dla mieszkańców. Powstały po modernizacji ciąg pieszo-jezdny będzie w pełni bezpieczny, gdyż przebudowano przejście dla pieszych w ulicy Parkowej i przesunięto wjazd do parku. Na parkingu przy ul. Mickiewicza powstały ogrody deszczowe, udało się też dokonać kolejnych nasadzeń. Wspólnie ze starostwem miasto wyremontowało także chodnik w ul. Mickiewicza.

Jak podkreśla prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, inwestycja jest jednym z elementów dużego projektu dotyczącego rewitalizacji śródmieścia, prowadzonego przez miasto etapami od wielu lat.

“Ten teren, do tej pory niezagospodarowany i zaniedbany, zyskał nowy blask. Właściciele posesji zyskali dojazd, a dla mieszkańców powstało bezpieczne przejście z placu Jakuba Wejhera do parku. Mam nadzieję, że ta przestrzeń w centrum miasta spodoba się mieszkańcom” – dodaje prezydent.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł, w tym ok. 80 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Inwestycja w Wejherowie jest częścią pomorskiego metropolitalnego programu rewitalizacyjnego, dzięki któremu metamorfozę przechodzi 13 dzielnic w ośmiu miastach: Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Tczewie, Rumi, Pucku, Wejherowie i Żukowie. Wartość wszystkich projektów to 361 mln zł, w tym 188 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment