imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Sponsorowana przez HEUTHES płyta „200 Weeks Ago” zespołu Vołosi z sukcesami

DOC.20231222.47229883.1.jpg


HEUTHES Sp. z o.o./Vołosi

Niedawno wydana płyta kwintetu smyczkowego Vołosi „200 Weeks Ago” odnosi duże sukcesy zarówno na polskiej, jak i na światowej scenie muzycznej. Sponsorem głównym wydawnictwa jest firma HEUTHES.

Wspomniany album znalazł się, między innymi, na drugim miejscu najbardziej prestiżowej listy przebojów „World Music Charts Europe”. To muzyczny przegląd największych przebojów z europejskiej listy hitów folk, etno i world music.

Kwintet Vołosi to niespotykana muzyczna mieszanka górali z muzykami klasycznymi, którzy w niezwykły sposób improwizują i łączą style, muzykę klasyczną ze znamionami sztuki wysokiej i jazzu. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu i kunsztowi wykonań zespół zbiera spektakularne recenzje w światowych magazynach muzycznych, jak:

„>>200 Weeks Ago<<” to płyta, która od razu chwyta za gardło, ale potem jest coraz lepiej. Uzależniająca płyta. Teraz już wiesz!” – Holly Moors, Moors Magazine.

„…Cudowne połączenie folku i klasyki, napędzane niezaprzeczalnym talentem do improwizacji…” – Dani Heyvaert, Rootstime.be.

„Wykonania brzmią niezwykle spójnie, opanowanie i pewnie. >>200 Weeks Ago<< to znakomity album utalentowanych muzyków, którzy sprawili, że muzyka kwintetu smyczkowego stała się dostępna dla szerokiego grona odbiorców” – Mattie Poels, Music Frames.

Tak duży sukces płyty „200 Weeks Ago” sponsorowanej przez HEUTHES utwierdził firmę w przekonaniu, że objęcie mecenatem wydawnictwa zespołu Vołosi i wsparcie ich talentu było trafioną decyzją. W 2019 roku zespół Vołosi wystąpił podczas wyjątkowego jubileuszu 30-lecia powstania firmy HEUTHES i tak rozpoczęła się ta współpraca. Pracę nad wspomnianą płytą mocno opóźnił wybuch pandemii COVID-19, jednak udzielone wsparcie zaowocowało powstaniem znakomitego albumu. Firma HEUTHES cieszy się, że to również dzięki jej pomocy zespół Vołosi intensywnie promuje swoją twórczość na arenie międzynarodowej.

Obecnie trwa trasa trasa koncertowa zespołu. Vołosi zagrali w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Amsterdam Concertgebouw w Holandii. Można ich było usłyszeć również we Włoszech, Francji, Niemczech oraz podczas licznych koncertów w Polsce. W listopadzie Vołosi będą koncertować dalej, m.in. w Republice Korei, na Węgrzech, w Niemczech, Słowacji i Macedonii.

Więcej informacji na stronie www.isof.pl.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

 


Source link

Leave a Comment