imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Spółka Deel zyskuje 425 mln USD dzięki emisji akcji serii D, co pozwoli jej na dalsze zmienianie oblicza branży rekrutacji

DeeBrandedUI-03.jpg


Warte 5,5 mld USD Deel umacnia pozycję najwyżej wycenianej światowej marki z branży rekrutacji, obsługi płatności i zgodności.

SAN FRANCISCO–(BUSINESS WIRE)– Deel, spółka rekrutacyjna działająca zdalnie i przełamująca ogólnoświatowe bariery w zatrudnieniu, ogłosiła dziś, że uzyskała 425 mln USD z emisji akcji serii D, co pozwoliło jej na zwiększenie łącznej zgromadzonej kwoty do 630 mln USD. W najnowszej rundzie finansowania wartość spółki wyniosła 5,5 mld USD. Dzięki tej inwestycji Deel stała się najwyżej wycenianą światową spółką branży rekrutacji, obsługi płatności i zgodności.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna jej wersja dostępna jest pod adresem https://www.businesswire.com/news/home/20211018005567/en/

Nową emisję akcji prowadziło amerykańskie Coatue we współpracy z Rahulem Kishore i Lucasem Swisherem. W transakcji uczestniczyło również kilku nowych i obecnych inwestorów, między innymi Altimeter Capital, Andreessen Horowitz, YC Continuity Fund, Spark Capital, Greenbay Ventures Neo oraz ponad 40 czołowych przedsiębiorców z całego świata.

Od założenia Deel w 2019 r. jego zespół – który rozrósł się z czterech do czterystu pracowników – realizował misję zwiększenia dostępności zdalnego zatrudnienia dla zespołów i przedsiębiorstw z każdego zakątka świata oraz budował najlepszą na świecie kadrę pracowniczą. Dziś, aby zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników, spółki muszą wprowadzić zmiany podyktowane nowymi, elastycznymi zasadami pracy. Deel pokonuje przeszkody stojące na drodze do zdalnego zatrudnienia i stwarza wszystkim zainteresowanym nowe możliwości, oddając im do dyspozycji platformę, narzędzia oraz elastyczne metody pracy pozwalające na możliwie najlepsze wykorzystanie potencjału zespołów do pracy w dowolnym miejscu i czasie.

Deel obsługuje ponad 4500 klientów z całego świata, wśród których dość wymienić Coinbase, Intercom i Shopify, posiadających przedstawicielstwa w ponad 150 krajach. Bez względu na to, czy klient poszukuje rozwiązania umożliwiającego mu prowadzenie działalności w trybie hybrydowym czy w pełni zdalnym, czy też chce zatrudniać pracowników z całego świata, technologia oferowana przez Deel umożliwia mu skorzystanie z wyjątkowych rozwiązań z zakresu obsługi wynagrodzeń, HR, zgodności, świadczeń, planów pracowniczych i innych funkcji niezbędnych do zatrudniania i zarządzania międzynarodowym zespołem – a więc coś, czym w przedsiębiorstwie musiałby zajmować się cały dział wewnętrzny. Współpracując z Deel, przedsiębiorstwa mogą zatrudnić odpowiednich pracowników i znaleźć kontrahentów w mniej niż 5 minut, bez konieczności posiadania lokalnego przedstawicielstwa. Spółki mogą również wypłacać swoim zespołom wynagrodzenia w ponad 120 walutach za jednym kliknięciem.

„Przyglądaliśmy się Deel od 2000 r., odkąd poznaliśmy wizję Alexa i Shuo” – powiedział Rahul Kishore, dyrektor zarządzający Coatue. „W miarę pozyskiwania informacji o Deel rósł nasz podziw dla zasięgu i imponującej skali ich działalności oraz przekonanie, że jako zespół dopiero zaczynamy rozwijać swoje możliwości”. Lucas Swisher, komplementariusz Coatue, współuczestnik rundy finansowania dodał: „Później byliśmy pod dużym wrażeniem, w jak prosty sposób platforma przekształca ogrom pracy w jedno narzędzie, z którego może skorzystać każdy, kto chce przekuć marzenie o zatrudnianiu pracowników z całego świata w rzeczywistość”.

„Sposób świadczenia pracy ulega fundamentalnym zmianom. I nigdy już nie będzie taki, jak był kiedyś” – powiedział Alex Bouaziz, prezes Deel. – Założyliśmy Deel, bo nie chcieliśmy pozwolić, żeby procedury związane z zatrudnianiem czy obsługą wynagrodzeń ograniczały dążenia przedsiębiorstw do stworzenia możliwie najlepszych międzynarodowych zespołów i pozyskania najbardziej utalentowanych pracowników. Będziemy nadal przełamywać standardowe metody funkcjonowania przedsiębiorstw i tworzyć narzędzia kształtujące przyszłość rynku pracy”.

„Współpracujemy z Deel od samego początku, byliśmy zatem świadkami przekształceń i rekordowego tempa tworzenia narzędzi pomagających przedsiębiorstwom i ich zespołom w poprawie warunków ich działalności – powiedział Anish Acharya, komplementariusz Andreessen Horowitz. – Przyszłość Deel rysuje się w jasnych barwach, a przyszłość międzynarodowych zespołów, którym spółka pomaga sięgnąć po zasoby międzynarodowe, jest jeszcze bardziej obiecująca”.

Deel

Deel to czołowa globalna spółka oferująca rozwiązania z dziedzinie gwarantowania zgodności i obsługi wynagrodzeń, która pomaga przedsiębiorstwom w zatrudnianiu pracowników o dowolnych kwalifikacjach z każdego miejsca na świecie. Technologia oferowana przez Deel daje możliwość skorzystania z unikalnych rozwiązań w zakresie obsługi wynagrodzeń, HR, zgodności, świadczeń, planów pracowniczych i innych funkcji niezbędnych do zatrudniania i zarządzania międzynarodowym zespołem.

Korzystając ze wspartego nowoczesną technologią, samoobsługowego systemu klienci Deel mogą pozyskać niezależnych kontrahentów i pełnoetatowych pracowników z ponad 150 krajów, przeprowadzając cały proces rekrutacji w zaledwie kilka minut. Dzięki współpracy z ponad 250 partnerami z branży prawniczej, zajmującej się rozwiązaniami mobilnymi, rachunkowością i kwestiami podatkowymi Deel umożliwia każdemu przedsiębiorstwu stworzenie, zawarcie i przesłanie zgodnych z przepisami, lokalnych umów pozyskanych z biblioteki dokumentów oraz wypłacanie wynagrodzeń w ponad 120 walutach za jednym kliknięciem.

Deel, założone w 2019 r. przez Alexa Bouaziza i Shuo Wanga, jest spółką zatrudniającą pracowników z całego świata. Więcej informacji o dostępnych jest tutaj.

Coatue

Coatue jest jedną z największych technologicznych platform inwestycyjnych na świecie zarządzającą aktywami o wartości ponad 45 mld USD. Nasz oddany zespół inżynierów i analityków danych ściśle współpracuje z profesjonalistami w dziedzinie inwestycji, oferując wartość dodaną założycielom i organom zarządzającym funduszami należącymi do naszego portfolio. Dzięki dysponowaniu funduszami joint venture, rozwojowymi i publicznymi wspomagamy przedsiębiorców z całego świata w rozwijaniu ich działalności. Wśród naszych inwestycji prywatnych można wymienić Airtable, Ant Financial, Anaplan, ByteDance, Chime, Databricks, DoorDash, Instacart, Meituan, Snap, Snowflake i Spotify.

Wersja źródłowa dostępna jest w serwisie businesswire.com pod adresem https://www.businesswire.com/news/home/20211018005567/en/

Źródło: Deel

KONTAKT:

Kiran Wylie

e-mail: [email protected]

tel. +44(0)7875057754

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Source link

Leave a Comment