imalopolska

najnowsze wiadomości

Technologie

Soros wzywa UE do uregulowania mediów społecznościowych w celu walki z populizmem

Strona główna > Świat > Internet > Soros wzywa UE do uregulowania mediów społecznościowych w celu walki z populizmem Soros wzywa UE do uregulowania mediów społecznościowych w celu walki z populizmem Michal Internet, Świat 5

Miliarder, działacz na rzecz otwartych granic George Soros, zażądał od Unii Europejskiej regulowania mediów społecznościowych, ponieważ umysły wyborców są „kontrolowane i manipulowane”.

George Soros stwierdził, że firmy medialne stały się „publicznym zagrożeniem” ponieważ skłoniły ludzi do głosowania przeciwko staraniom globalistów, wpływając na wybór prezydenta Donalda Trumpa. Słowa te pochodzą z artykułu opublikowanego 14 lutego dla brytyjskiego dziennika The Guardian, pod którym podpisał się George Soros jak prezes Soros Fund Management oraz Open Society Foundations.

Ostatecznie nieuregulowane media społecznościowe zagrażają demokracji i „uczciwości wyborów” – stwierdził Soros, spekulant i wieloletni partner finansowy kartelu bankowego Rothschild, od lat prowadzący kampanię na rzecz internacjonalizmu.

Internacjonalizm jako doktryna ma w założeniu wzmacniać warstwę proletariatu, która występuje w każdym państwie. Ma też pomagać w integracji ruchów robotniczych. Komuniści zakładali, że narody w znaczeniu burżuazyjnym będą obumierały stopniowo i zostaną wymieszane, wtedy zanikną też wojny i antagonizmy narodowe, a klasa proletariatu uzyska międzynarodową supremację.

Internacjonalizm w demokracji kapitalistycznej ma wzmacniać poczucie tolerancji pomiędzy narodami, prowadzić do wymieszania się substratów narodowych, pomagać ma on w stworzeniu jednego organizmu ludzkiego niepodzielonego na narody czy rasy. Ma wzmacniać funkcjonowanie rynków bardzo rozszerzając zakres ich działania.

Soros ma bardzo dobre relacje z niewybranlnymi przywódcami UE, w najbliższym czasie ma zaplanowane 11 spotkań z eurodeputowanymi oraz 3 spotkania z premier Wielkiej Brytani Theresa May.

Searching the European Commission's press release database reveals 11 recorded meetings between members of the European Commission and George Soros since the Brexit vote.

Just 3 meetings are recorded for Theresa May – two working lunches and one reception for Juncker in London. pic.twitter.com/VBhMZ94wuU

— Jack Montgomery ن (@JackBMontgomery) February 8, 2018

Nieco ponad tydzień temu ujawniono, że Soros wpompował pół miliona funtów lobbując zablokowanie Brexit.

W artykule Guardiana Soros napisał, że media społecznościowe mogą „wpływać na ludzi tak, że nie są tego świadomi” i „to przeszkadza w funkcjonowaniu demokracji i uczciwości wyborów”.

Z powodu korzystania z mediów społecznościowych ludzie tracą „wolność umysłu”, dodając: „To niebezpieczeństwo odegrało ważną rolę w wyborach prezydenckich w 2016 roku”

„W Stanach Zjednoczonych regulatorzy nie są wystarczająco silni, aby przeciwstawić się politycznym wpływom monopoli. UE ma lepszą pozycję, ponieważ nie ma własnych gigantów platformowych. Komisarz UE ds. Konkurencji, Margrethe Vestager, jest mistrzem europejskiego podejścia” – stwierdził Soros

źródło:

Michał KK Michal

„Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke

cenzurageorge sorosUnia Europejska
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment