imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Snookerzyści z Chin zawieszeni za ustawianie meczów

jirozz7e24pfk9n1u4bn39jd7iyq8vjh.jpg


Chińczycy Zhao Xintong i Zhang Jiankang zostali zawieszeni w World Snooker Tour w ramach śledztwa dotyczącego ustawiania meczów, które wykluczyło już ośmiu ich rodaków.

Chińczycy Zhao Xintong i Zhang Jiankang zostali zawieszeni w World Snooker Tour w ramach śledztwa dotyczącego ustawiania meczów, które wykluczyło już ośmiu ich rodaków.

Włodarze World Professional Billiards and Snooker Association (WPBSA) podkreślili we wtorkowym oświadczeniu, że zawieszenie dotyczy zarówno obecności podczas zawodów, jak i udziału w rywalizacji i ma skutek natychmiastowy.

 

“Ta decyzja jest częścią toczącego się dochodzenia w sprawie zarzutów manipulowania wynikami meczów dla celów zakładów, co stanowi naruszenie przepisów WPBSA” – napisano.

 

Dodano, że dochodzenie zakończy się, “gdy zostaną rozważone wszelkie potencjalne zarzuty”, co powinno nastąpić wkrótce.

 

Agencja Reutera zwróciła się do zawieszonych graczy z prośbą o komentarz, ale żaden z nich nie odniósł się jeszcze do sprawy. Obaj mają prawo do odwołania.

 

Zhao wygrał mistrzostwa Wielkiej Brytanii w 2021 roku i zeszłoroczny niemiecki Masters. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w światowym rankingu i miał wziąć udział w turnieju Masters w Londynie, na który obowiązują zaproszenia. Zawody rozpoczną się w Alexandra Palace w niedzielę.

 

Zhang jest 82. na świecie.

 

Chińczycy Chen Zifan, Lu Ning, Li Hang, Zhao Jianbo, Bai Langning, Chang Bingyu i były mistrz Masters Yan Bingtao zostali zawieszeni w grudniu. Liang Wenbo został zawieszony w październiku.

KN, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment