imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Słupsk: Przedmioty przypominające granaty w dwóch miejscach. Zatrzymano 49-latka

gvj6b81qahz5x8fao53z6byac7h6voqr.jpg


Na stacji benzynowej i izbie wytrzeźwień w Słupsku znaleziono materiały wyglądem przypominające granaty. Wezwano policyjnych pirotechników, którzy zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty. Jak przekazała policja, w związku ze sprawą zatrzymano 49-letniego mężczyznę.

Po godzinie 6 rano w czwartek były funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Słupsku robił zakupy na stacji benzynowej. Jego uwagę przykuł pewien przedmiot, który z wyglądu przypominał granat. O znalezisku natychmiast zawiadomił policjantów.

 

– Natychmiast ewakuowani zostali pracownicy stacji oraz osoby znajdujące się w pobliżu. Na miejsce pojechali policjanci, którzy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa oraz zabezpieczyli teren prowadzonych działań – mówił w rozmowie z polsatnews.pl sierż. Michał Sobiesiak z KMP w Słupsku.

 

ZOBACZ: Polska policja chwali się nowym systemem monitorującym kierowców

 

Dodał, że “na miejsce skierowani zostali również policyjni pirotechnicy”. – Ich zadaniem było zabezpieczenie znalezionego przedmiotu, który następnie zostanie przez nich zneutralizowany – wyjaśnił.

Dwa identyczne zgłoszenia

Jak się okazało, stacja nie była jednym miejscem, w którym znaleziono potencjalnie niebezpieczne przedmioty. – Funkcjonariusze otrzymali informację o drugim, podobnym zdarzeniu na terenie miasta. W budynku izby wytrzeźwień przy ulicy Gdyńskiej w Słupsku również znaleziono przedmiot przypominający granat – informował sierż. Sobiesiak.

 

– Także w tym przypadku służby zabezpieczyły teren. – Wyznaczono strefę bezpieczeństwa i ewakuowano pracowników – przekazał. Dodał, że “od samego początku policjanci równolegle do zabezpieczenia tych miejsc, prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia”.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie: Bus uderzył w radiowóz zabezpieczający cysternę. Dwóch policjantów w szpitalu

 

Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z tajemniczymi przedmiotami. 49-latek został zatrzymany, obecnie prowadzone są z nim czynności procesowe.

mst/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment