imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Słowacja przywraca kontrole graniczne. Straż Graniczna wydała komunikat dla podróżnych

xgsm64ug7t6pc8ds4y8cidmm9cjuann3.jpg


Osoby wyjeżdżające z Polski na Słowację muszą pamiętać o zabraniu dowodu osobistego lub paszportu. Wszystko przez decyzję tamtejszego rządu, który przywrócił kontrole graniczne. MSW Słowacji informuje, że to rozwiązanie tymczasowe, a sytuacja wróci do normy 8 czerwca.

Przywrócenie kontroli granicznej wprowadzone jest na czas określony – od 24 maja do 8 czerwca. Decyzja ta jest związany m.in. z zaplanowaną Międzynarodową Konferencja Bezpieczeństwa Globsec 2023 Bratysława. 

 

ZOBACZ: W taki sposób sabotażyści ominęli umocnienia na granicy

 

Słoweńskie MSW informuje, że w tym czasie odbywać się będzie kilka wydarzeń politycznych, artystycznych i sportowych, a do kraju przyjedzie wielu polityków oraz gości zza granicy. Spodziewana jest m.in wizyta prezydenta Francji Emmanuela Macrona. 

Słowacja przywraca kontrole graniczne. Wymagany dowód osobisty lub paszport 

Kontrole będą prowadzone na przejściach granicznych z Polską, Czechami, Austrią, Węgrami. Dotyczy to zarówno granic lądowych jak i portów lotniczych. Przypomniano, że przekraczanie granicy będzie możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. “Celem kontroli na granicach wewnętrznych jest podjęcie niezbędnych środków związanych z zapewnieniem porządku publicznego i bezpieczeństwa na terytorium Republiki Słowackiej w tym okresie” – czytamy w komunikacie słowackiego ministerstwa. 

 

ZOBACZ: Białowieża: Zamaskowane osoby na polskiej granicy. “Posiadały radiotelefony”

 

Resort zapewnia, że służby dołożą starań, by kontrole były jak najmniej odczuwalne. W celu ich usprawnienia podróżni proszeni są o wcześniejsze przygotowanie dokumentów. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. 

 

“Osoby podróżujące w dniach od 24 maja do 8 czerwca 2023 roku z Polski do Słowacji powinny pamiętać o posiadaniu dokumentów podróży – dowodu osobistego lub paszportu” – czytamy w komunikacie polskiej straży granicznej.

dsk/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment