imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Śląskie. Ciężarówka z wielotonowym ładunkiem przewróciła się na drodze

mdmtueffzacb55cuhp8g5zaii4h958t5.png


W Biernej, niewielkiej miejscowości w województwie śląskim, doszło do ogromnej wywrotki. Dużą ciężarówkę przeciążył towar, który akurat dostarczała. Ładunek przeciążył ciężki pojazd, doprowadzając do upadku. Wszystko zarejestrowała kamera.

Niebezpieczne zdarzenie zostało nagrane przez świadków na kamerkę telefonu. Filmik został opublikowany przez Bielskie Drogi w mediach społecznościowych. 

Upadek ciężarówki z wielotonowym ładunkiem

W pierwszej chwili nic nie zapowiada upadku ciężarówki. Na początku wideo widzimy, jak naczepa unosi się, zsypując ładunek na posesję. Po chwili jednak słychać krzyk mężczyzn, którzy zauważają, że opony zaczynają z jednej strony odrywać się od ziemi. 

 

Kierowca prawdopodobnie nie zdążył odpowiednio zareagować lub nie zabezpieczył wcześniej pojazdu. W konsekwencji zarówno naczepa, jak i samochód przewróciły się na jezdnię.

 

 

Chociaż nie pojawiły się na razie żadne informacje o ewentualnych rannych, nie da się ukryć, że upadek był niezwykle groźny i gdyby ktokolwiek znajdował się w tym momencie obok ciężarówki, zdarzenie mogłoby się skończyć tragicznie. 

 

Bielskie Drogi nie podały też przyczyny przewrócenia się ciężarówki. Jest to jednak nauka dla wszystkich kierowców i operatorów samochodów dostawczych. Procedury i środki bezpieczeństwa są kluczowe podczas transportu wielotonowych towarów.

nb/zdr/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment