imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych

a.00-1

Strona główna > Polska > Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych Work Buy Consume Die Polska 1

„Według wstępnych szacunkowych danych zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2019 r. wyniosło ok. 973,3 mld zł, co oznacza spadek o 1,8 mld zł wobec czerwca br. i wzrost o 19 mld zł wobec końca 2018 roku” – poinformował we wtorek resort finansów.

Zadłużenie w lipcu w podziale według kryterium miejsca emisji wyniosło w przypadku długu krajowego ok. 704,3 mld zł, a w przypadku długu w walutach obcych ok. 269 mld zł (tj. 27,6 proc. całego długu SP).

Jak wyjaśniono, spadek zadłużenia w lipcu 2019 r. był głównie wypadkową: ujemnych potrzeb pożyczkowych netto budżetu państwa; zwiększenia stanu środków na rachunkach budżetowych i różnic kursowych – umocnienie złotówki wobec euro o 0,9 proc., wobec dolara o 3,0 proc., wobec o juana 2,5 proc. i wobec jena o 2,0 proc. oraz osłabienie wobec franka o 0,1 proc.

Źródło: biuletyn Ministerstwa Finansów na temat zadłużenia państwa

TK

Za: https://www.pch24.pl/skoro-jest-tak-dobrze–to-dlaczego-jest-tak-zle–skarb-panstwa-jest-zadluzony-na-prawie-bilion-zlotych,70286,i.html

20.08.2019

Work Buy Consume Die III RPkomedia dobrobytuPiS
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment