imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Singapur legalizuje seks między mężczyznami i wprowadza do konstytucji definicję małżeństwa

55t9fpn1uq65vaqoc6wo4x82r9v9z8u2.jpg


Seks między mężczyznami stał się legalny – tak zdecydowali singapurscy parlamentarzyści, którzy przegłosowali zniesienie prawa z czasów kolonialnych. Do tej pory – formalnie – intymne kontakty mężczyzn były uznawane za przestępstwo. Prawa nie stosowano jednak w praktyce.

Kontaktu seksualnego między mężczyznami nie można już uważać za przestępstwo – powiedział minister sprawiedliwości Kasiviswanathan Shanmugam, cytowany przez Reutera.

 

ZOBACZ: Dobra zmiana? Twitter już nie walczy z dezinformacją COVID-19 i wykorzystywaniem seksualnym dzieci

 

Artykuł 377A zakazujący stosunków seksualnych między osobami płci męskiej przewidywał maksymalny wyrok dwóch lat więzienia. “W praktyce przepis ten był ‘martwy’ od kilkunastu lat” – podaje “Bild”. 

 

Zasady te to pozostałość z czasów, gdy Singapur był kolonią brytyjską. Był krytykowany przez środowiska LGBT za jego archaiczność i dyskryminację. 

Parlament zmienił konstytucję. Poprawka w definicji małżeństwa 

Jednocześnie parlament w Singapurze przyjął poprawkę do konstytucji, która wyjaśnia, że ​​małżeństwo może być zawarte tylko między mężczyzną a kobietą. 

 

– Będziemy starać się utrzymać równowagę, aby utrzymać stabilne społeczeństwo z tradycyjnymi, heteroseksualnymi wartościami rodzinnymi, ale z przestrzenią dla homoseksualistów do życia i wnoszenia wkładu w społeczeństwo – mówił minister, nie podając terminu, kiedy zmiany w prawie wejdą w życie.

 

ZOBACZ: USA: Odmówiła upieczenia tortu na ślub homoseksualnej pary. Sąd przyznał jej rację

 

Agencja Reutera informuje, że w ostatnich latach stosunek do homoseksualizmu w Singapurze uległ zmianie. Według ankiety przeprowadzonej przez Institute of Policy Studies, około 42 proc. osób w wieku 18-25 lat zaakceptowało małżeństwa osób tej samej płci w 2018 roku, w porównaniu z 17 proc. pięć lat wcześniej.

dsk/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment