imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Silvio Berlusconi leżał na OIOM-ie. Przemówił po miesięcznej przerwie

9f3bypt4ijp51m5w861yjnen72v9kmes.jpg


Silvio Berlusconi pokazał się publicznie pierwszy raz od wizyty w szpitalu. Wtedy też okazało się, że prawdopodobnie choruje na raka. Były premier Włoch przemówił do członków swojej partii. – Jestem tu dla was – po raz pierwszy w koszuli i krawacie od czasu, kiedy trafiłem do szpitala – powiedział polityk.

Silvio Berlusconi 5 kwietnia trafił do szpitala. Początkowo włoskie media – w tym m.in. “Corriere della Sera” – podawały, że chodziło o problemy z oddychaniem i krążeniem. Dzień później Reuters poinformował, że u byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego zdiagnozowano białaczkę i ma podawaną chemię. 

Silvio Berlusconi pokazał się po przerwie. Owacje na stojąco

W sobotę, po ponad miesięcznej przerwie, Berlusconi pokazał się publicznie. Nie wyszedł co prawda do tłumów, ale połączył się zdalnie. Zrobił to w trakcie zjazdu swojej partii Forza Italia w Mediolanie, w wyemitowanym w jego trakcie nagraniu wideo. Jak przekazała włoska gazeta “Libero Quotidiano”, został powitany owacjami na stojąco.

 

ZOBACZ: Silvio Berlusconi przeszedł operację

 

– Jestem tu dla was – po raz pierwszy w koszuli i krawacie od czasu, kiedy trafiłem do szpitala – powiedział na nagraniu były premier Włoch. Za jego plecami były widoczne flagi Forza Italia, Włoch i Unii Europejskiej. 

Polityk dodał, że w najgorszych chwilach “czuwała przy nim” jego partnerka Marta Fascina. Podnosiła go na duchu, powtarzając mu, że “wykonał dużo pracy, by uratować demokrację i wolność”.

Zdrowotne problemy byłego premiera Włoch

86-letni Silvio Berlusconi od dawna zmaga się z problemami zdrowotnymi. Półtora roku temu doznał poważnych komplikacji związanych z infekcją COVID-19.

 

ZOBACZ: Włochy: Masowy napływ turystów do Cinque Terre. “Sytuacja jest krytyczna”

 

W 2019 roku miał operacje spowodowaną niedrożnością jelit, a trzy lata wcześniej przeszedł operację serca. W latach 90. zmagał się też z rakiem prostaty.

kg/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment