imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Sienkiewicz do Bosaka: Proszę spytać Ziobrę, dlaczego jestem na wolności ?

aj11-1200x630

Strona główna > Polska > Sienkiewicz do Bosaka: Proszę spytać Ziobrę, dlaczego jestem na wolności ? Sienkiewicz do Bosaka: Proszę spytać Ziobrę, dlaczego jestem na wolności ? Jacek Polska 0

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie PO Bartłomiej Sienkiewicz nie ma sobie nic do zarzucenia w związku z podpaleniem budki wartowniczej przy rosyjskiej ambasadzie w Warszawie podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku. Powołuje się przy tym na fakt, że „glejt” o jego niewinności wystawił mu sam Zbigniew Ziobro.

Były minister spraw wewnętrznych w rządzie PO Bartłomiej Sienkiewicz nie ma sobie nic do zarzucenia w związku z podpaleniem budki wartowniczej przy rosyjskiej ambasadzie w Warszawie podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku. Powołuje się przy tym na fakt, że „glejt” o jego niewinności wystawił mu sam Zbigniew Ziobro.

„Czy nie czuje się pan w jakimś stopniu odpowiedzialny za nadużycia, do których dochodziło, gdy był pan ministrem spraw wewnętrznych?” – pytał przedstawiciel Konfederacji jako przykład przywołując przetrzymywanie przez 3 miesiące w areszcie uczestnika Marszu Niepodległości niesłusznie podejrzewanego o podpalenie budki. „Czy byłby pan w stanie powiedzieć mu przepraszam?” – pytał Bosak.

„Mam niestety dla pana złą wiadomość” – odparł były minister dodając, że za czasów rządów PO prokuratura „była niezależna od rządu”, czym wywołał wesołość na widowni. Sienkiewicz przypomniał, że w ostatnich tygodniach prokuratura kontrolowana przez rząd PiS „umorzyła wszystkie sprawy w tej dziedzinie”. Polityk PO stwierdził, że nie ma sobie w tej kwestii nic do zarzucenia. „A jeśli ma pan jakieś pretensje, to do Zbigniewa Ziobry, bo on w tej chwili tą prokuraturą zarządza i oczyścił mnie z wszystkich możliwych w tej sprawie” – mówił Sienkiewicz do Bosaka. „Nie popełniłem żadnych wykroczeń w tej sprawie a glejt w tej sprawie otrzymałem od samego Zbigniewa Ziobry. W związku z tym pytanie jest źle zaadresowane. Proszę pytać Zbigniewa Ziobrę, dlaczego jestem na wolności” – zakończył były szef MSW.

https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1180930841838571520?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1180930841838571520&ref_url=https%3A%2F%2Fkresy.pl%2Fwydarzenia%2Fpolska%2Fsienkiewicz-do-bosaka-prosze-spytac-ziobre-dlaczego-jestem-na-wolnosci-video%2F

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Suwałkach 12 września br. zdecydowała o umorzeniu pięciu wątków śledztwa dotyczącego wydarzeń z 11 listopada 2013 roku, w tym wątku podpalenia budki wartowniczej przy ambasadzie Rosji w Warszawie. Ponadto suwalska prokuratura postanowiła o umorzeniu sprawy dotyczącej przekroczenia uprawnień przez ówczesnego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, niedopełnienia obowiązków przez ówczesnego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika, a także niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy KSP przy planowaniu czynności zabezpieczających przemarsz uczestników Marszu Niepodległości.

Wątki sprawy dotyczące Wojtunika i Sienkiewicza pojawiły się w 2015 roku, po tym jak tygodnik „Do Rzeczy” opublikował fragmenty podsłuchanej rozmowy ówczesnego szefa CBA z wicepremier w rządzie Donalda Tuska Elżbietą Bieńkowską, która miała zostać nagrana w restauracji „Sowa i Przyjaciele” w czerwcu 2014 roku. W trakcie rozmowy padła sugestia, że szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz zlecił policjantom spalenie budki przed rosyjską ambasadą. Po ujawnieniu tych nagrań prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki oraz ówczesny prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz (obecnie politycy Konfederacji) złożyli w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bartłomieja Sienkiewicza. Wojtunik twierdził, że jego słowa wypowiedziane w restauracji Sowa i Przyjaciele zostały „wyrwane z kontekstu”. Z kolei Sienkiewicz zaprzeczył, że wydał polecenie podpalenia budki.

Kresy.pl / twitter.com / echodnia.eu

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polska/sienkiewicz-do-bosaka-prosze-spytac-ziobre-dlaczego-jestem-na-wolnosci-video/

7.10.2019

Jacek farsa demokracjiIII RPkomedia sprawiedliwościpolskojęzyczna syjono-żydomasoneriasienkiewicz
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment