imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Siedem lat programu 500+. Premier: Katastrofy finansów publicznych nie było i nie ma

dwombohsapvpeq1gepaz18sybao84cmu.png


Mimo przekazania rodzinom już ponad 214 mld złotych, doprowadziliśmy do spadku zadłużenia Polski w relacji do PKB i to w sytuacji ogromnych kryzysów, z którymi od lat zmaga się świat – powiedział premier Mateusz Morawiecki, mówiąc o programie 500+. Świadczenie zostało wprowadzone dokładnie siedem lat temu. Korzysta z niego obecnie około siedmiu milionów dzieci.

Premier w opublikowanym wideo przypomniał, że program 500+ ruszył 1 kwietnia 2016 roku. Jak podkreślił, rząd Beaty Szydło 4,5 miesiąca po zaprzysiężeniu wypełnił tę obietnicę wyborczą. 

Morawiecki: Przełączyliśmy zwrotnicę myślenia o państwie

– Ale tak naprawdę zrobiliśmy coś znacznie ważniejszego. Wprowadzając powszechne świadczenie dla dzieci i młodzieży, przełączyliśmy zwrotnicę myślenia o państwie. W miejsce państwa biernego i wygodnego dla garstki ludzie wprowadziliśmy model państwa sprawczego, solidarnego i służącego wszystkim obywatelom – powiedział szef rządu. 

 

Morawiecki podkreślił, że program 500+ przyczynił się w ogromnej mierze do spadku ubóstwa polskich dzieci. – Rodziny powszechnie zaczęły jeździć na wakacje, ale też dzieci zaczęły masowo uczestniczyć w zajęciach rozwijających rozwijających talenty – dodał.

 

Premier: Dopóki PiS rządzi Polską, program nie jest zagrożony

Szef rządu przypomniał, że kiedy Zjednoczona Prawica zapowiedziała program, ich polityczni oponenci “straszyli katastrofą finansów publicznych”. – Ale żadnej katastrofy nie było i nie ma. Co więcej, mimo przekazania rodzinom już ponad 214 mld złotych, doprowadziliśmy do spadku zadłużenia Polski w relacji do PKB, i to w sytuacji ogromnych kryzysów, z którymi od lat zmaga się świat – wyjaśnił.

 

Polityk powiedział również, że Zjednoczona Prawica doprowadziła do naprawy finansów publicznych, bo nie było ich “przyzwolenia na okradanie Polski przez vatowskie mafie i różnych cwaniaków”. – To właśnie dlatego możliwe było uruchomienie największego programu społecznego w polskiej historii – powiedział polityk. 

 

ZOBACZ: Europejska nagroda dla rządu Beaty Szydło za program “500 +”

 

Morawiecki podkreślał, że program stał się symbolem wiarygodności Zjednoczonej Prawicy oraz symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa”.

 

– Dopóki Prawo i Sprawiedliwość rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony – dodał.

pgo/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment