Serie A: Derby Włoch na remis

Edin Dzeko otworzył wynik meczu Inter – Juventus.

Inter Mediolan zremisował z Juventusem w niedzielnych Derbach Włoch. Gole strzelili Edin Dzeko i Paulo Dybala, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Hitowe starcie idealnie rozpoczęło się dla podopiecznych Simone Inzaghiego. Wynik w 17. minucie otworzył Dzeko, znajdując się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie w polu karnym Wojciecha Szczęsnego po tym, jak piłka po uderzeniu z dystansu trafiła w słupek. W kolejnych minutach Juventus dążył do wyrównania, jednak nieskutecznie – do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

Po przerwie trener gości desygnował do gry Federico Chiesę i Paulo Dybalę, czyli dwóch ofensywnych piłkarzy “Starej Damy”. Ofensywne zmiany pomogły w wyrównaniu w samej końcówce spotkania. Rzut karny podyktowany po przewinieniu Denzela Dumfriesa wykorzystał Dybala i zapewnił swojej drużynie punkt wywalczony w Mediolanie.

Inter – Juventus 1:1 (1:0)
Bramka: Dzeko 17 – Dybala 89 (rzut karny)